Nowatorskie systemy opakowań,czyli w co zapakować produkty naszego przedsiębiorstwa

Jeśli nasze przedsiębiorstwo wytwarza jakieś wyroby, niezależnie jakie, to zawsze istnieje potrzeba ich odpowiedniego zapakowania. Nie tylko dlatego, aby nasze wyroby były odpowiednio przechowywane, lecz również po to, aby były atrakcyjne dla naszych odbiorców i wyróżniały się na tle konkurencyjnych produktów. Odpowiednie opakowanie to rzecz równie ważna, jak sam produkt. Niebanalne opakowanie to klucz do sukcesu. Jaki mamy wybór?

Butelka plastikowa

Autor: 欣盈
Źródło: http://www.flickr.com
Producenci oferują szeroki wachlarz różnych opakowań: torebki wykonane z papieru albo foliowe, butelki plastikowe, czy opakowania doypacks (sprawdź wiecej). Oferta jest niezwykle szeroka, więc każdy znajdzie opakowanie odpowiednie dla swojego produktu. Ale które wybrać? Wybór odpowiedniego opakowania zależy od tego, co produkujemy. W przypadku soków lub innych produktów w postaci płynu oczywistym jest wybór pomiędzy butelkami szklanymi a plastikowymi. Jeśli produkujemy wyroby, które nie potrzebują specjalnych warunków do przechowywania, to wystarczy zwykłe pudełko kartonowe. Świetnym rozwiązaniem praktycznie każdego rodzaju produktu są opakowania doypacks. Jest to opakowanie szalenie popularne i niezwykle funkcjonalne. W przypadku tego typu opakowania, mamy szeroki wachlarz różnych możliwości (oferta firmy Profil).

Sos tabasco

Autor: MclLhenny Co.
Źródło: MclLhenny Co.

Przykładowo mogą być to opakowania z zamknięciem strunowym, jakie doskonale nadają się np. do pakowania przypraw. Poprzez możliwość ich wielokrotnego otwierania i szczelnego zamykania lepsza jest ich funkcjonalność. Podobnie jest w przypadku opakowań doypacks z korkiem, jakie również mogą być bezproblemowo otwierane wielokrotnie, idealnie się nadają do wszelakich płynów, bo można do nich pakować produkty chemii gospodarczej, a również wszelkiego rodzaju produkty spożywcze jak np. ketchupy, polewy, a nawet soki. Dodatkowo jest wiele możliwości właściwego zaprezentowania naszego produktu.

Nie ustępuj! Prosimy Cię, kontynuuj wyszukiwanie atrakcyjnych postów. Może Ci w tym udzielimy pomocy? Namawiamy więc do naszej kolejnej strony.

Opakowania nadają się do zadrukowania sporej powierzchni. Dostępne są także opakowania z okienkiem, dzięki którym jest możliwość sprawdzenia zawartości opakowania. Oprócz tego, opakowania typu doypacks możemy wyposażyć w tak zwaną eurozawieszkę, czyli haczyk, który umożliwia zawieszenie opakowania. Istnieje jeszcze możliwość perforacji folii, co znacznie ułatwia otwieranie.

Istnieje bardzo dużo możliwości zapakowania produktów. Jedyne, co trzeba zrobić, to rzetelnie sprawdzić ofertę dostępną na rynku. Najlepiej jest poszukać w internecie. Wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarce słowa takie jak „opakowania” albo „opakowania doypacks”. Pozostaje nam jedynie wybrać odpowiednie opakowania dla naszych wyrobów. Pamiętajmy, że dobre opakowanie to połowa sukcesu.