Nowoczesne drzwi wewnętrzne

Drzwi wewnętrzne nierzadko są niedoceniane podczas urządzania domu. Jest to sporym błędem, gdyż drzwi takie są niezwykle istotnym elementem wyposażenia pomieszczenia. Dobrze dobrane drzwi optycznie łączą podłogę ze ścianami. Dekoratorzy pomieszczeń nierzadko dopasowują drzwi i framugi pod kolor posadzek i wówczas dopiero dbają o dobór odcieni i wyglądu ściany.

Bardzo przydatną cechą drzwi tego rodzaju może być także rozpraszanie promieni słońca z wykorzystaniem właściwie dobranych szyb, tak aby doświetlić pokój gdzie nie ma okien. W ostatnich latach stworzono salony które podkreślają to zastosowanie drzwi , Warszawa jest jednym z miejsc w którym znajdują się takie salony.

Drzwi przesuwane

Autor: Komandor
Źródło: Komandor

Jest parę odmian drzwi wewnętrznych, w zależności od użytego w nich mechanizmu otwierania: drzwi – https://invado.pl/ – typowe, łamane i przesuwane. Standardowe drzwi osadzane są na futrynie, otwierane są do zewnątrz bądź do środka dzięki systemowi zawiasów. Drzwi łamane wyposażone są w parę, lub kilka par dodatkowych zawiasów, które pozwalają na składanie drzwi na kilka elementów. Jest to pomysł używany w niedużych pomieszczeniach, gdzie pełne otwarcie skrzydła drzwi oraz zastosowanie systemu przesuwanego byłoby nie do poyślenia. Drzwi przesuwane są montowane na specjalnej szynie, znajdującej się albo z jednej strony ściany, albo w jej wnętrzu. Jest to bardzo efektowne rozwiązanie, umożliwiające zaoszczędzenie dużej ilości miejsca, tego rodzaju system jest jednak trudniejszy w montażu i ewentualnym demontażu.

Autor: Stolbud Włoszczowa

Rolę dekoracyjną drzwi tworzy dużo szczegółów, o jakie dba dobry producent. Tego rodzaju elementem dekoracyjnym mogą być zawiasy, klamki czy gałki drzwiowe, właściwie wystylizowana futryna, ale również części szklane.

Czy omawiany post jest dla Ciebie godny uwagi? Jeśli tak, to bez wątpliwości zaintryguje Cię również to wiarygodne źródło (http://www.sklep.dobroplast.pl/kategoria-produktu/okna-pvc/) – traktuje o pokrewnej kwestii.

Szkło matowe lub takie o zróżnicowanej fakturze może mieć dodatkową funkcję dekoracyjną. Ważne jest również umiejscowienie szyb w skrzydle drzwi, jak i estetyczne ich umieszczenie. Jednym z najbardziej cenionych producentów dobrych drzwi wewnętrznych jest firma Invado (zobacz drzwi firmy invado w ofercie Lokalnego sprzedawcę tych towarów można znaleźć wyszukując w internecie przykładowe hasło „drzwi marki Invado w Warszawie”.