Nowoczesne sprzątanie

O sprzątaniu dobrze jest pomyśleć już w czasie projektowania domu. Na polski rynek trafiły niedawno produkty, które podbiły serca amerykańskich gospodyń domowych. Są to odkurzacze centralne. To bardzo praktyczne i pomocne urządzenia, ich najważniejszą zaletą jest oszczędność miejsca. Jednostkę centralną tego urządzenia można zamontować przykładowo w piwnicy, natomiast w pokojach tworzy się specjalne gniazda, gdzie schowany jest wąż tego urządzenia. Wszelkie zanieczyszczenia wędrują do jednostki centralnej, którą należy regularnie opróżniać. Umożliwia to jednoczesne odkurzanie właściwie w całym mieszkaniu.

odkurzacz centralny
Wyższość nad tradycyjnymi urządzeniami
Odkurzacz centralny jest dużo cichszy niż jego poprzednik. Dźwięk jest emitowany wyłącznie przez jednostkę centralną urządzenia. Przedsiębiorstwa montujące takie urządzenia służą poradą i pomocą w zaplanowaniu instalacji urządzenia. Pozwoli to na minimalizację hałasu tworzonego przez sprzęt, dzięki czemu takie urządzenie będzie w zasadzie niesłyszalne. Wielu ludzi interesuje kwestia chowania węża.

Na rynku funkcjonuje paru producentów udostępniających rozmaite rozwiązania, jednak zwykle wygląda to tak, że urządzenie takie jest wyposażone w rurę, w której znajduje się wąż.

Odkurzacz Ecoline S6

Autor: Miele
Źródło: Miele

Tą metodą można schować nawet kilkanaście metrów węża, co umożliwia zastosowanie tego rodzaju przyrządu nawet w rozległym domu.

Jeżeli ten post jest dla Ciebie pasjonujący, to zobacz stronę (https://dobroplast.pl/okna-elewacyjne/), która także zamieszcza podobne treści. One niewątpliwie również Cię zaabsorbują!

Jeden odkurzacz może być poza tym wyposażony w kilka gniazd, co jest przydatne przy nietypowych lub wielopiętrowych budowlach.

Wydajność
Dzięki faktowi, że systemy odkurzania centralnego mogą mieć większe rozmiary od swoich pierwowzorów, posiadają one również większą siłę ssącą. Znacznie wydajniejsze filtry montowane w tych odkurzaczach są także przyjazne dla osób cierpiących na alergię. Powietrze które przeszło przez jednostkę centralną nie ma w sobie roztoczy. Cenowo tego typu urządzenie wcale nie jest wiele bardziej kosztowne od kupna dobrego odkurzacza.

Jeśli zaabsorbował Cię prezentowany artykuł, kliknij szybko tutaj, gdyż ta strona z pewnością również jest warta Twojego zainteresowania.

Koszt takiego odkurzacza waha się rzecz jasna zależnie od rozmiarów jednostki centralnej i liczby gniazd, które chce się zamontować w mieszkaniu. Każde urządzenie jest więc wyceniane jednostkowo. Montaż takiego urządzenia w domku jednorodzinnym nie przekracza zazwyczaj kwoty 2 000 złotych.

Źródło: Firma Doman