Pistolet służący do malowania natryskowego doskonałym upominkiem dla malarza

Zaproszenie na urodziny czy na inną imprezę potrzebuje od nas kupna upominku, gdyż nie przystoi przychodzić do czyjegoś domu z pustymi rękoma. Jeżeli twój solenizant jest malarzem i malowanie traktuje nie tylko jako pracę, lecz również jako zamiłowanie, masz nad wyraz duże pole do popisu. Szczególnie polecane są pistolety do malowania – Bosch to tylko jeden z producentów, który posiada je w swojej ofercie

.

malowanie

Autor: Dulux®
Źródło: Dulux®
Pistolety do malowania Mar i inne stosowane są do malowania natryskowego, a więc natryskiwania farby (zobacz farby do mebli kolory) pod ciśnieniem na uprzednio odpowiednio uszykowaną powierzchnię. Cechą swoistą dla tego rodzaju malowania jest rozproszenie farby na mniejsze kropelki, co umożliwia w ekspresowy sposób pomalować karoserię lub powierzchnie mieszkalne. Malowanie natryskowe doskonale sprawdza się również w przypadku malowania statków, drewnianych powierzchni, ażurowych ogrodzeń bądź elementów, jakie mają skomplikowane kształty oraz ciężko byłoby lawirować wałkiem bądź pędzlem – czytaj o pistoletach do malowania.

Pistolety do malowania Wagner umożliwiają oszczędzić czas i farbę, której potrzebna o wiele mniej aniżeli przy normalnym malowania – sprawdź informacje. Farba przybiera postać aerozolu, toteż można przy jej pomocy pomalować większą powierzchnię, otrzymując przy tym rewelacyjne wykończenie. Przed malowaniem należy tak jak uprzednio wskazano poczynić pewne przygotowania. Jeśli malujemy wnętrza budynków, konieczne będzie osłonienie mebli oraz innych elementów ulokowanych w pomieszczeniu, by niczego nie pobrudzić.

malowanie

Autor: Tikkurila
Źródło: Tikkurila
W przypadku karoserii natomiast nie można zapomnieć, aby dokładnie ją oczyścić, pousuwać rdzę, pokryte korozją miejsca pomalować specjalną farbą, a wszystkie pęknięcia zaszpachlować. Przed użyciem farbę należy wstrząsnąć oraz najlepiej zmierzyć jej lepkość, aby nie okazało się, iż jest za gęsta albo nazbyt rzadka. Podczas malowania powinniśmy trzymać pistolet ok. 15-20 centymetrów przed powierzchnią, jaką malujemy, rękę zaś starać się prowadzić po prostej linii. Uważnie zorientuj się w ofercie danych producentów, by wiedzieć, na którą markę postawić. Planet lub inna firma muszą oferować wysoką jakość asortymentu. Na fajnym prezencie nie można oszczędzać, toteż zrzuć się razem z przyjaciółmi, a będziecie mogli wybrać produkt z wyższej półki.