Program mieszkania dla młodych – dowiedz się, jakie warunki są niezbędne do spełnienia

Każde młode małżeństwo chce zamieszkać u siebie. Mieszkanie z rodziną może być przyjemne i opłacalne dla obu stron, jednakże nie ma to jak własne gniazdko, w jakim mamy swobodę. Możemy cieszyć się drugą połówką, samemu organizować życie i nie wchodzić sobie na głowę. By urzeczywistniać te marzenia, można skorzystać z programu mieszkania dla młodych, o ile dostosujemy się do wyznaczonych wymagań.

polecana strona

Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com
Zacznijmy od tego, iż młodszy współmałżonek nie może mieć więcej niż 35 lat. Jednakże – co istotne – z atutów programu mogą cieszyć się nie tylko ludzie zamężni, ale również single poszukujący własnego domu czy mieszkania. Tutaj dobrze jest wspomnieć o metrażu – powierzchnia mieszkania nie może przekroczyć 75 mkw, domu natomiast 100 mkw. Na odwrót jest, jeżeli mamy dzieci. W przypadku trójki bądź większej ilości pociech wyznaczony metraż zwiększa się o 10 mkw. Należy dodatkowo pamiętać, że dopłata odnosi się do 50 mkw, bez znaczenia od tego, jak duże mieszkanie wybraliśmy.

Poza tym trzeba mieć na uwadze samą kwotę za metr kwadratowy. Jest precyzyjnie określona i nie może przekroczyć konkretnego progu, co czasami zmusza nas do dłuższych poszukiwań upragnionego gniazdka, gdyż deweloperzy niejednokrotnie dają o wiele większe ceny. Może się zdarzyć, iż zajdzie przymus rezygnacji z kupna rewelacyjnego mieszkania w centrum miasta, a wybrać te położone trochę dalej. Jak starać się o przyjęcie do programu?

metafora obliczeń kredytu na mieszkanie

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba złożyć jeszcze jeden wniosek, wtedy gdy składamy dokumenty o kredyt. Jednak nie można tego robić w każdym banku. W programie uczestniczą dane placówki finansowe, ale stale dołączają kolejne, toteż warto jest być z takimi informacjami na bieżąco, szczególnie gdy wkrótce planujemy zacząć rozglądać się za lokum (zobacz promocję na mieszkania archicomu księże wielkie) mieszkalnym. Jeśli mamy jeszcze jakieś pytania odnośnie do zaprezentowanego programu, możemy pójść do interesującego nas banku oraz zdobyć więcej informacji, jakie mogą być dla nas konieczne.

Dzięki niniejszym informacjom wiesz, co musisz zrobić, aby móc wziąć udział w programie mieszkania dla młodych (Damdom.pl). Warto jest wziąć go pod uwagę, a będziemy mogli szybciej cieszyć się upragnionym gniazdkiem i planować nowe życie razem.