Zamierzasz wybudować dom? Zainwestuj w podłogę na długie lata

Budując budynek mieszkalny pragniemy by nie tylko pięknie wyglądał, ale również wykończony był z dobrej jakości materiałów. Najistotniejszym elementem wykończenia budynku zdają się być podłogi. O ile kolor elewacji możemy odnawiać niezliczoną ilość razy, podłogi to inwestycja na bardzo długi czas.

Salon, parkiet pałacowy Ambasador

Autor: Okoń Parkiety Tradycyjne i Pałacowe
Źródło: Okoń Parkiety Tradycyjne i Pałacowe

Aktualnie na deficyt tworzyw nie możemy narzekać. W hurtowniach dostępny jest duży wybór podłóg oraz desek podłogowych z różnych tworzyw i w przeróżnych kolorach. Za jeden z najszlachetniejszych surowców do produkcji deski podłogowej uznawany jest dąb. Drzewo dębowe posiada ciemno-złocistą barwę, odznacza się wysoką trwałością, jest materiałem twardym, ciężkim i wodoodpornym. Na rodzimym rynku drewno dębowe pochodzi najczęściej z lasów na Mazurach, a także Podkarpacia.

Możemy wyszczególnić kilka gatunków drewna dębowego. Drewno oznaczone klasą I cechuje jednolita barwa i całkowity brak wad, natomiast III i VI klasa to nieco gorszy gatunek, który posiada spękania i sęki. Parkiet dębowy to najprawdziwszy faworyt pośród parkietów. Pasuje prawie każde pomieszczenie i jest uniwersalny. Dąb nie należy do najtańszych tworzyw, ale bez wątpienia wart jest inwestycji. Jeżeli chodzi o surowce do produkcji desek podłogowych, wart podkreślenia jest także jesion. Dla szukających ofert: http://parkietypryczynicz.com.pl/parkiet_debowy.htmla jeden z bardziej szlachetnych gatunków drzew. Do produkcji surowca, jesion sprowadzany jest także m.in. z krajów europejskich, Azji oraz Kaukazu. Deska jesionowa staje się w ostatnich latach bardzo pożądana. Tak jak parkiet dębowy, jesion jest twardy i wytrzymały. Cechuje się gęstym usłojeniem i jasnym kolorem. Deska jesionowa również jest sklasyfikowana. Zależnie od gatunku, wyróżnić możemy klasę od I do IV. Niezależnie od klasy na rynku dostępne są przeróżne modyfikacje kolorystyczne, między innymi jesion wędzony, bielony, bądź kolorowy. Tutaj więcej: .

[IMG=30/deska_grab_14cb5http://parkietypryczynicz.com.pl/oferta-pl/rewniany nie popłaca decydować się na tanie odmiany drzewa. Należy wziąć pod uwagę fakt, iż posadzka jest narażona na dużą eksploatację oraz powinna nam służyć długi czas.