Jeśli masz naprawdę małą łazienkę, musisz zadbać o optymalne wykorzystanie pomieszczenia

Łazienka jest tym wnętrzem w mieszkaniu, które powinno być zaprojektowane nie tylko pięknie, lecz również i funkcjonalnie. Dużym wyzwaniem jest zagospodarowanie małego pomieszczenia, w którym trzeba właściwie wykorzystać każdy ważny metr kwadratowy.

moja łazienka

Autor: Magnus Hagdorn
Źródło: http://www.flickr.com
Nieduża łazienka (wyposażenie łazienek) – wielkie wyzwanie

Projektując niewielką łazienkę, trzeba niezwykle starannie wszystko rozplanować. W pierwszej kolejności trzeba zdecydować, które elementy wyposażenia będą niezbędne. Trzeba podjąć decyzję, czy postawić wannę czy kabinę natryskową, jeśli zaś poważy się na to drugie rozwiązanie, potrzebna będzie też umywalka. Różnorakie kształty brodzików oraz wanien stwarzają sposobność, by optymalnie dopasować się do ograniczonych przestrzeni niewielkich łazienek i zagospodarować ich każdy kąt.

łazienka z toaletą

Autor: Urbane Apartments
Źródło: http://www.flickr.com

Meble łazienkowe to ważna kwestia

Wiele osób ma wątpliwości, czy meble łazienkowe są rzeczywiście konieczne. W przypadku niedużych łazienek nie można zdecydować się na bogate umeblowanie, ponieważ nie ma na to przestrzeni. Jednakże nie można pozwolić sobie też na brak mebli, ponieważ pozostawione na wierzchu drobiazgi, kosmetyki oraz detergenty sprawią, iż łazienka (najlepsze uchwyty do łazienki) będzie zagracona i wizualnie jeszcze zmniejszy swą powierzchnię – zobacz dostępne opcje mebli łazienkowych. Dobrym rozwiązaniem okaże się na przykład szafka z umywalką, bo pełni ona dwie role: stanowi podstawę pod wyposażenie sanitarne oraz służy do przechowywania przedmiotów niezbędnych w tym miejscu: kosmetyków, papieru toaletowego czy tekstyliów.

Szafka z umywalką ma szansę być modna

Aranżując łazienkę, trzeba postarać się, by wszystkie elementy wyposażenia estetycznie ze sobą wyglądały oraz stanowiły elegancką całość. Nawet zwyczajna szafka z umywalką może ujmować modnym designem. Pośród łazienkowych mebli wyróżniają się szafki lakierowane, z drzwiczkami albo szufladami – . Ich barwę można dostosować do innych mebli albo odcieniu, w jakim urządzona jest łazienka. Ważne, by łazienkowe meble były odporne na wilgoć, ponieważ tylko wówczas mogą zachować piękno oraz kształt na wiele lat.