Pomysłowe wskazówki w jaki sposób zaaranżować małą sypialnię

Wybierając nowe mieszkanie lub dom podstawową rzeczą jaką powinniśmy zrobić jest ustalenie przeznaczenia poszczególnych pomieszczeń. Największe pomieszczenie zazwyczaj przeznaczamy na tzw. pokój dzienny, czasem nazywany także pokojem gościnnym. Mniejsze pomieszczenia zazwyczaj przeznaczamy na sypialnię, biuro, pokój dziecinny, itp.

meble do sypialni

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Sypialnią często staje się małe pomieszczenie, ponieważ twierdzimy, iż przeznaczamy je tylko do spania. To złe myślenie. W sypialni jesteśmy dość często i czasami jest to pomieszczenie do relaksu też podczas dnia. Niewielką sypialnię należy więc tak zagospodarować, by robiła wrażenie sporej i przestrzennej. Centralnym meblem w każdej sypialni jest łóżko. Przy jego wyborze należy kierować się naszą wygodą – wygląd jest sprawą drugoplanową, przecież to pomieszczenie tylko dla nas. Jeżeli sypialnia jest maleńka, nie należy kupować łoża z grubymi, wysokimi czy ozdobnymi wykończeniami gdyż da to złudzenie, że pomieszczenie jest jeszcze ( napędy łańcuchowe ) mniejsze. Więcej porad przeczytasz tutaj: sprawdź tutaj

W sypialni, przy łóżku konieczna jest szafka nocna na budzik, telefon czy lampkę nocną.

Czy masz ochotę, poznać inne tego rodzaju informacje? Jeżeli tak, to wejdź na ten link oraz zobacz w artykule (https://www.wiazar-system.pl/kontakt/oddzial-slaski/) więcej danych. One niewątpliwie także Cię zaciekawią!

Dużo osób chce dać w sypialni TV. Nie jest to za dobry pomysł, ale jeżeli już musimy to zrobić, to nie wstawiajmy wraz z TV póki RTV. Idealniejszym rozwiązaniem jest przytwierdzić telewizor na ścianie

Mała sypialnia w kolorze białym

Autor: www.lovingit.pl
Źródło: www.lovingit.pl
Gadżety oraz inne drobiazgi ograniczmy w tym pokoju do minimum. Musimy mieć na uwadze, że mamy w nim przede wszystkim relaksować się i wypoczywać. Niech na komodzie stanie tylko skrzyneczka z biżuterią i dwa-trzy zdjęcia z rodziną. Unikniemy wtedy bałaganu, która będzie nie pozwalać wypocząć. Również nie trzeba wieszać nic nad łóżkiem, powinniśmy mieć dużo przestrzeni nad sobą. Niewskazane są szczególnie ciężkie półki – możemy sobie zawiesić dużą fotografię, albo malowidło.