Przechowywanie drewna a dekoracja strefy kominkowej

Aranżując kominek nie można zapomnieć o miejscu na drewno. Poznajmy zatem aspekty praktyczne i estetyczne dotyczące przechowywania drewna w pomieszczeniu.

dachy

Autor: ROGALA
Źródło: ROGALA
salon

Autor: Black Red White SA.
Źródło: Black Red White SA.
Jeżeli chcemy mieć w domu tradycyjny kominek, to powinniśmy liczyć się z koniecznością magazynowania w pobliżu kominka zapasów drewna, jakie pozwolą przez wiele dni cieszyć się przyjemnym ciepłem oraz blaskiem paleniska, bez potrzeby częstego wychodzenia z lokalu w celu uzupełnienia opału. Surowe drewno ma niezwykłe walory dekoracyjne, nadające wnętrzu domową aurę – kominka zabudowa. Jak połączyć funkcjonalność i walory zdobnicze drewna przy aranżacji przestrzeni wokół kominka?

Na pewno warto trzymać drewno w ozdobnym koszu. Zwykle tego rodzaju pojemniki (zobacz koleba samowyładowcza) wykonane są z ozdobnego metalu, z giętymi motywami czy stalowymi elementami, jakie stanowią estetyczny pomysł na przechowywanie polan. Producenci oferują mnóstwo modeli koszyków na drewno do kominka – mogą różnić się od siebie kształtem, gabarytami, kolorami, orientacją (pionową lub poziomą). Niektóre z nich posiadają funkcjonalne uchwyty, na jakich możemy powiesić kominkowe akcesoria, takie jak miotełka i szufelka. Ważne, by sposób przechowywania drewna dopasować do tego jak wygląda zabudowa kominek którą został wykończony – kominki. Nie każde zdobienia kosza będzie bowiem pasować do stylistyki nowoczesnej zabudowy kominkowej. Na pewno trzeba zgrać ze sobą te elementy, aby osiągnąć spójną koncepcję aranżacyjną. Kosze o dużych rozmiarach mogą stanowić znaczącą ozdobę przestrzeni kominkowej – duża ilość drewna to gwarancja opalania przez wiele dni, bez przymusu często uzupełniania zapasów paliwa dla naszego kominka, a widoczne drewno jednoznacznie kojarzy się z ciepłem, bezpieczeństwem oraz wypoczynkiem.