Prosty dach dwuspadowy – czym możemy go pokryć?

Na rynku jest duży wybór materiałów do pokrywania dachów, jednak najogromniejszą wziętością cieszą się dachówki cementowe oraz ceramiczne a także tzw.

dom - tableau

Autor: Traveltipy
Źródło: http://www.flickr.com

blachodachówka.
Często wybierany jest także gont bitumiczny, zaś w ostatnich latach do łask wraca również płaska blacha, w ładniejszym oraz nowocześniejszym wydaniu. Do najbardziej wytrzymałych materiałów pokryciowych zaliczyć możemy dachówkę ceramiczną. Zawsze należy porównywać okresy gwarancji wyselekcjonowanych półproduktów, albowiem mogą o wiele się różnić – najbardziej ekonomiczne blachodachówki 5-10 lat, w czasie gdy dachówka gliniana do 50 lat!
Od tego, czym będziemy chcieli pokryć dach, będzie zależeć będzie jego budowa, w tym przekroje krokwi jak też sposób roboczego krycia – czy będzie to folia, a nad nią ruszt z kontrłat, czy też tzw. poszycie sztywne. Wśród osiągalnych w sprzedaży dachówek, każdy znaleźć może wariant najbardziej pasujący do stylu naszego domu. Sympatycy klasyki bez wątpliwości wybiorą kształty nawiązujące do klasycznych dachowych pokryć w rodzaju mnich-mniszka albo tzw. karpiówka, miłośnicy nowoczesnych form zapewne sięgną po dachówki w układzie prostokątów, kreujące na dachu atrakcyjną płaską powierzchnię. Współcześnie w sprzedaży są dostępne dachówki w wielu barwach, lecz także najogromniejszą wziętością cieszą się klasyczne: ceglaste, brunatne czy grafitowe. Oprócz zwykłych modeli znajdziemy na rynku również dachówki w niespotykanych odcieniach.

Powłoki są doskonalone, zyskują połysk, a czasami celowe postarzenie. Nowością są również tzw.

Nie zwlekaj – jeżeli zaintrygował Cię ten artykuł, to zachęcamy Cię do przejścia do wpisu autora (http://piotrowski24.pl/oferta/naprawa-i-serwis-maszyn/), żeby obejrzeć kolejne niezwykłe szczegóły.

wielkoformatowe dachówki, o wielkościach o wiele większych niż dachówki klasyczne.