Sprawdzone narzędzia do remontu – które polecamy

Obróbka z trudnymi surowcami do cięcia na części to poważna rzecz. Takie wyzwanie wymaga talentu oraz mocnej ręki. Lecz tnący to tylko element całości, kluczowy jest dobry sprzęt, który nie psuje się. W sklepach klasycznych i internetowych jest duży wybór narzędzi do obróbki cegieł, ale nie każdy model jest wart zakupu.

Pilarki mają charakteryzować się silnym silnikiem, który da dużo mocy. Dobry ekwipunek musi służyć przez całe lata, a nie psuć się po paru intensywnych wyzwaniach. Pilarka ma dobrze leżeć w dłoni, aby robota z nią była wygodna i nie zagrażająca dla użytkownika. Ważna jest także spraw trwałych brzeszczotów z sprawdzonych materiałów. Najlepszą ofertę na krajowym rynku takich urządzeń ma firma DeWalt. W dalszej części tekstu opisujemy dwa świetne modele tego wytwórcy.

DeWalt dw393 Aligator kosztuje około tysiąc trzysta złotych i są to świetnie wyłożone środki. Perfekcyjnie się sprawdza przy obrabianiu cegieł całego spektrum typów twardości, takich jak chociażby Porotherm. Jej waga to odrobinę ponad 4 kilogramy, przez co jest komfortowa w pracy. Komfort pracy daje oprócz tego świetnie wymodelowana gumowa rączka. Wytrzymały silnik o sile 1350 watów da radę z każdym problemem. Najistotniejszy parametr typu dw393 to jego jednostajna szybkość, co zapewnia eleganckie cięcia. W zestawie nabywca ma gratis kilka dodatkowych brzeszczotów, wykonanych z najwytrzymalszych węglików.

wiertarka

Autor: Robert Bosch Sp. z o.o.

DeWalt dw394 to całkiem podobny produkt do poprzednio omawianego. Trzeba wydać na niego około półtora tysiąca złotych. Cechuje się identycznym silnikiem, jak strug dewalt dw680 Idealnie odpowiada do obróbki cegieł gatunku Poroton klasy 20. Wyróżnia się dwoma brzeszczotami o 39 zębach. Jego ergonomiczna konstrukcja umożliwia błyskawiczną zamianę brzeszczotów, co czyni DeWalt dw394 modelem wygodnym w obsłudze i niezwykle wielofunkcyjnym.

Jeżeli zaintrygowała Cię taka kwestia, bez obaw przeczytaj także to użyteczne omówienie (https://www.energopiast.pl/panele-akustyczne), ponieważ przeczytasz tam bardzo wartościowe wiadomości.

Analogicznie jak w sytuacji niższego sprzętu, w komplecie użytkownik ma parę brzeszczotów oraz przydatny klucz trzpieniowy.

To kosztowny sprzęt, ale często można go kupić na promocjach. Najlepiej być na bieżąco sprawdzając np. okazje jak .