Szkło w aranżacji domów prezentuje się wprost doskonale, zadbaj o dekoracyjne akcenty w swym domu

Szkło jest coraz bardziej cenionym surowcem wykończeniowym. Wykorzystywane bywa tak i w projektach stricte dekoratorskich, jak też użytkowych. Niemniej bez względu na zastosowanie, w każdej sytuacji prezentuje się bardzo gustownie i nowocześnie.

Aranżuj swój lokal (porównaj najnowsze mieszkanie na sprzedaż) ze szklanymi przedmiotami

drzwi szklane

Autor: Wiśniowski
Źródło: Wiśniowski

Obecna technika produkowania szkła pozwala na bardzo zróżnicowane wykorzystanie tego produktu w aranżacji wnętrz. Szkło jest używane zarówno przy projektowaniu mebli bądź elementów budowlanych, jak balustrady, jak też jako uzupełnienie oraz dekoracja mieszkań. Szklane motywy mogą pochwalić się bardzo lekkim i delikatnym designem, przez co idealnie pasują do pomieszczeń wyposażonych w duchu nowoczesnym. Choć pozornie wydają się bardzo kruche, tak naprawdę zostają wykonane z mocnego szkła produkowanego specjalnie na potrzeby budownictwa i projektowania wnętrz, odznaczają się zatem należytymi parametrami użytkowymi.

Drzwi szklane – dlaczego nie?
Przesuwne drzwi szklane utożsamiane bywają przede wszystkim z pomieszczeniami sanitarnymi, jednakże zupełnie niepotrzebnie. W ostatnich latach taki dodatek aranżacyjny stał się naprawdę modny. Drzwi przesuwne szklane można wykorzystać w wielu pokojach: garderobach, pokojach sypialnych, salonikach, jak także w biurach czy pozostałych pomieszczeniach reprezentacyjnych. Mogą one dzielić poszczególne pokoje albo prowadzić na korytarz czy taras – to leży jedynie w sferze wyobrażeń właściciela mieszkania. Drzwi można zrobić ze szkła przezroczystego albo mlecznego, dostosowując je do wymogów konkretnego pokoju. Współczesne szklane drzwi przesuwne wyróżniają się nowoczesnym, a równocześnie gustownym designem oraz są wyjątkowo solidne.

Szkło udekoruje twoje wnętrze
Poszukując oryginalnych wykończeń, również należy zwrócić uwagę na piękno elementów ze szkła. Szkło doskonale sprawdzi się w formie wypełnień między szafkami kuchennymi albo w postaci motywu dekoracyjnego na ścianie czy eleganckich półek na bibeloty. Trzeba wspomnieć, że obecnie szkło dostępne bywa w wielu kolorach, jak także może być zdobione interesującymi wzorkami i obrazami. To stwarza niekończące się możliwości aranżacyjne dla mieszkania i innych pomieszczeń potrzebujących pięknego designu.