W jaki sposób wziąć kredyt hipoteczny? Parę dobrych patentów

Gdy jakiś czas temu brałem kredyt hipoteczny, tak naprawdę nie miałem większego pojęcia na ten temat. Jednak szybko uzupełniłem swoje braki – i właśnie dzięki temu pozyskałem ten kredyt, który jest pod wszystkimi względami najbardziej solidny.

nowy dom - budowa

Autor: kristin klein
Źródło: http://www.flickr.com

Nie można zakładać, że kredyty hipoteczne zawsze muszą być bardzo wysoko oprocentowane. Jeżeli będziemy o to dbali, zapewne trafimy na relatywnie tani kredyt hipoteczny – jak to było we właśnie moim przypadku (znalazłem tutaj).

Jeżeli niniejszy artykuł Cię intryguje, to kliknij ten link – znajdziesz tam użyteczny tekst, który z pewnością uznasz za godny uwagi.

Zaznaczam, że tak naprawdę nie miałem wcześniej żadnej styczności z kredytami!

Początkowo rozejrzałem się po wszystkich bankach, co sprawiło, że wreszcie mogłem rozeznać się, dowiedzieć się jakie funkcjonujące w Polsce instytucje bankowe są godne dużego zainteresowania. O ile tak naprawdę nic wielkiego się nie stanie, gdy pozyskamy chwilówkę, która jest niekorzystnie oprocentowana – tzn. będziemy tego żałowali, lecz po jakimś czasie zapomnimy o tym, to fakty są takie, że w przypadku kredytów hipotecznych nasza sytuacja jest zgoła odmienna. Przecież bierzemy kredyt na wiele lat. Nie możemy żałować decyzji o uzyskaniu jego.

Znam całkiem sporo tych osób, które wzięły ten kredyt, który w zupełności jest niekorzystny. W szczególności czymś niekorzystnym – relatywnie, są kredyty uzyskiwane we frankach. Bardzo często podejmujemy nieodpowiednie decyzje, które wiele nas kosztują. W jaki sposób można sprawić, że ryzyko takich wpadek będzie zmniejszone do absolutnego minimum? Gorąco polecam choćby to by nie bać się doradców finansowych. Kiedy szukałem porządnego doradcy, sądziłem, iż nie odnajdę raczej takowego. Jednak mocno się myliłem – powiedział mi, który kredyt mieszkaniowy jest OK, wskazał to konto bankowe dla studentów, które jest najzupełniej bezpłatne, bardzo mi pomógł!

I właśnie dlatego nigdy nie można brać na serio opinii takich ludzi, którzy uważają, iż doradcy są kompletnie niepotrzebni, bo i tak nie powiedzą niczego ciekawego, będą polecać te oferty, które są po prostu odpowiednie nie dla naszej osoby, ale dla nich. Oczywiście umiem jakoś zrozumieć takowe obawy, ale tak czy siak nie jestem w stanie zaakceptować ich. A więc wiedz jedno – uzyskanie kredytu hipotecznego to coś zbyt ważnego, abyś deprecjonował jego znaczenia. Mam nadzieję, że już nigdy kredytobiorcy nie będą narzekali na banki.