Co może zagwarantować nam bezpieczeństwo, gdy wybieramy wjazdową bramę do własnej posesji?

Często bywa tak, że kształt działki nakazuje nam określone rozwiązanie odnośnie wyboru wjazdu. Czasem będą się sprawdzać wjazdy roztwierane a czasami przesuwne.
Brama wjazdowa jest bardzo ważnym elementem podczas konstruowania ogrodzenia.

O bramie musimy pomyśleć już wówczas, kiedy planujemy wjazd na nieruchomość. Pozwoli to nam na uniknięcie niespodzianek oraz będzie sprawiać, że będziemy wiedzieli, jakiej bramy konkretnie szukać. Wybór bramy nie jest nigdy prosty. Zanim zakupimy bramę powinniśmy pamiętać o warunkach, które tego typu brama powinna spełniać. Musi przede wszystkim być bezpieczna w używaniu oraz powinna gwarantować wygodny wjazd do posesji.

Czy odnośnie prezentowanej publikacji masz więcej pytań? (kador.pl/opakowania-transportowe-dla-przemyslu/) Jeżeli tak, kliknij ten link – to nie powinno za nic umknąć Twojej uwadze!

Szerokość bramy wjazdowej wedle regulacji prawnych nie może być mniejsza niż 2,4 metra. Aby wjazd albo wyjazd z naszej nieruchomości nie był dla nas codziennym wyzwaniem, należałoby dobrać bramę szerszą co najmniej 3 metrową. Jeśli nasza działka jest położona przy ruchliwej ulicy, wjazdowa brama powinna być zaplanowana tak, aby pojazd wjeżdżający na posesję nie stanowił zagrożenia dla ruchu pieszego oraz drogowego.

inwestor

Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral
Bezpieczny i wygodny wjazd na należącą do nas posesję jest uzależniony od szerokości drogi oraz minimalnego skrętu auta. Decyduje o tym zazwyczaj odległość między krawędzią drogi a bramą. Jeśli tego typu odległości jest równa promieniowi skrętu albo jest większa, w takiej sytuacji przejeżdżający samochód będzie posiadał zapas miejsca ze wszystkich stron. Jeżeli taka odległość jest mniejsza, w takiej sytuacji tylna część pojazdu będzie ścinać zakręt i może wtedy nachodzić na słupek wjazdu. W tego typu przypadku korzystnym wyjściem będzie montaż bramy szerszej lub cofnięcie bramy w głąb działki.

Powinniśmy w takiej sytuacji jednak pamiętać o tym, że wtedy długość podjazdu zmniejszy się. Wielu właścicieli, gdy wybiera bramy wjazdowe zdecyduje się na kupno sprzętów, które pozwalają na automatyczne otwieranie i zamykanie bramy.