Budynek murowany czy też drewniany?

Jedni zachwalają domy z cegieł, pozostali domy drewniane. Kto ma rację? Wszyscy oni, dlatego że obu technologiom coraz trudniej jest wytknąć wady, a i wygląd budynków często jest mylący.
Nietrudno bowiem wskazać budynki murowane, które wyglądają niczym z drewna, a również budynki drewniane, jakich by nikt nie posądził o taką konstrukcję.

murowanie

Autor: mahalie
Dowiedz się, na co powinniśmy kierować uwagę przed doborem technologii, w której zbudowany będzie budynek. nie tak dawno przy porównaniu domów w których zastosowano murowanie z domkami budowanymi w technologii drewnianego szkieletu (ponieważ takowych drewnianych wznosi się najwięcej) większa część zarzutów wobec drewnianej technologii wypływała z naszej faktyczności budowlanej. Aktualnie dużo się zmieniło na lepsze głównie dzięki dopasowaniu jakości produktów do norm europejskich i na ostatek pod wpływem wzrostu wymagań inwestorów. Całkiem zmienił się również sposób finansowania budowy a także jej organizacji.

Przeczytaj więcej szczegółów w treści (http://www.linde-mh.pl/pl/Produkty/Wozki-paletowe/M25/) – one mogą rzucić zupełnie nowe światło na rozpatrywaną w przedstawianym na tej stronie wpisie. Po prostu kliknij ten odnośnik!

W dzisiejszych czasach niemal wszystkie domy jednorodzinne przynajmniej częściowo powstają za pieniążki z kredytów i pewnie dlatego chcemy je budować szybko a także profesjonalnie.

Atutem technologii murowanej jest jej wziętość w naszej ojczyźnie. Z tej przyczyny w folderach gotowych projektów budynków zdecydowana większość to domy z cegły. Pod względem architektonicznym i funkcjonalnym domki z cegieł są tak różnorodne, iż bardzo łatwo znaleźć wśród nich dom rekuperatory szczecin spełniający nasze oczekiwania.

Nie znaczy to, że domki w technologii innej niż budynek z cegły nie mogą być rozmaite. Jednak ze względu na skromność typowej propozycji domów z drewna za odpowiadające nam rozwiązania projektowe musimy dopłacić.