Ciekawe pomysły w mieszkaniowym budownictwie, czyli jak zamieszkać zupełnie inaczej niż inni

W budownictwie mieszkalnym co rusz pojawiają się coraz to nowe trendy i pomysły. Rzecz jasna najpopularniejsze są tradycyjne budynki mieszkalne, budowane od podstaw przez deweloperów. Z reguły posiadają one typowe mieszkania, o jednym lub paru pomieszczeniach, choć czasami architekci mogą zaskoczyć ciekawą architekturą i rozwiązaniami we wnętrzu.

schody

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting
Jakiś czas temu rozpoczęła się również moda na lofty, to znaczy przerobione pod potrzeby mieszkaniowe nieczynne magazyny i hale. Pierwszy loft pojawił się w połowie ubiegłego wieku, gdzie amerykańscy artyści urządzali przytulne mieszkania w starych, opuszczonych zakładach przemysłowych. Moda ta rozwinęła się na cały świat, chociaż dziś wygląda to wszystko zupełnie odmiennie, niż kilkadziesiąt lat temu. Obecne lofty mogą wykorzystywać, tak jak ich poprzednicy, stojące budynki do zaadoptowania. Jednak w zasadzie na tym podobieństwa się będą kończyć, bo do pracy nad ich wykończeniem zatrudniani są najlepsi projektanci, materiały są również najwyższej jakości, a w ślad za tym będą szły dość wysokie ceny lokali tam oferowanych.

Jednak tradycyjne budownictwo także ma trochę do zaproponowania, jeśli chodzi o pomysły i wykończenie wnętrz. W nieco wyższych domach lub mieszkaniach dużą popularnością cieszą się antresole, pozwalające w znacznym stopniu poszerzyć powierzchnię swojego mieszkania. Taka antresola w domu to doskonały sposób na zrobienie sypialni, pokoju do pracy czy też schowka na różne rzadziej stosowane przedmioty. Z kolei pod antresolą jest dużo miejsca, które można w

schody

Autor: Nice
Źródło: Nice

interesujący i przydatny sposób wykorzystać.

Pomysłów na wykonanie antresoli będzie praktycznie tyle, ilu właścicieli chce ją u siebie postawić. Dość często używane jest drewno, nadające ciepłego, przytulnego charakteru, dużą popularnością cieszą się także wersje stalowe i z betonu. Bardzo istotne w takim projekcie są schody (zobacz schody drewniane) na antresolę, za pomocą których można będzie na nią wejść. Należy je zrobić w takim miejscu, aby były praktyczne i bezpieczne w użytkowaniu, a przy tym nie zajmowały zbyt dużo powierzchni w dolnej części mieszkania. Drewno, choć wyjątkowo piękne, ma też jedną istotną wadę. Trzeba o nie dbać i je pielęgnować, aby nie doszło do zagnieżdżenia w nim insektów drewna, zwanych kołatkami domowymi. Wyjątkowo ważne jest to w przypadku antresoli właśnie. Przed zakupem nieruchomości z drewnianą antresolą, warto sprawdzić stan drewna, z którego jest ona zrobiona. Może się okazać, że wspomniany kołatek się w nim zagnieździł i powoduje nieodwracalne szkody w materiale.

Więcej informacji: http://ratmar.com/nasza-oferta/zwalczanie-szkodnikow-drewna-wyrobionego