Do czego najlepiej przydatny jest styropian? Jakie ma właściwości styropian? Czy warto z niego korzystać?

Istnieją możliwości, aby płacić mniej za ogrzewanie. Aby to osiągnąć jest jeden warunek, oznacza to, że prace termomodernizacyjne powinny być robione w temperaturze powyżej zera stopni Celsjusza. Oszczędzenie pieniędzy na ogrzewaniu, jak również ciepły dom na długi czas z nową, elegancką elewacją zagwarantuje docieplenie budynku dobrym styropianem.

Styropian to bardzo ekonomiczny, bezpieczny i najczęściej używany surowiec do izolowania, por. http://www.megastyro.pl. Kiedyś używany był tylko w kolorze białym, dziś także popularny jest ten w czarne kropki, taki z certyfikatami jakości RTQ, jaki jest wydawany przez Instytut Techniki Budowlanej jako najcieplejszy – srebrnoszary z domieszką grafitu. Idealnie nadaje się, aby docieplać nim nie jedynie ściany, ale również dachy, podłogi lub nawet fundamenty.

biały styropian budowlany

Autor: Neeta Lind
Źródło: http://www.flickr.com

Choć wiele ludzi myśli, iż taki surowiec jest materiałem, jakim tylko możemy ocieplać ściany zewnętrzne budynków, to jest to jednak nieprawda. Tak naprawdę styropian służy do całej masy innego rodzaju zadań, bardzo dobrze pokazują to zaślepki styropianowe. Zapewniają one stałą izolację termiczną ocieplonej fasady oraz przeciwdziałają tworzeniu się mostków termicznych w miejscu zastosowania mechanicznego mocowania styropianu przy pomocy łączników mechanicznych, czyli kołków. W ten sposób możliwe jest zabezpieczenie główki trzpienia kołka mocującego dodatkową termoizolacją. To także niweluje mało korzystne zjawisko punktowego skraplania się pary wodnej, ogranicza też pojawiające się tam z czasem przebarwienia elewacji. Ważne są również inne elementy, przykładowo regranulat styropianowy.

To spieniony polistyren, to znaczy półprodukt do robienia bloków ze styropianu. Jest on w formie luźnej w postaci granulatu o wielkości od dwóch do ośmiu milimetrów. Granulat można spieniać na jaką chcemy wagę. Kulki ze styropianu stosuje się tam, gdzie potrzebna jest większa sprężystość. Granulat, jak również regranulat styropianowy używa się jako materiał izolacyjno-cieplny.

Sprawdź również: http://www.megastyro.pl/kliny-styropianowe-izokliny.html

Dobrze jest używać go do docieplenia ciężko dostępnych przestrzeni, wolnych w murach sposobem wdmuchiwania. Takie techniki bardzo jeśli chodzi o otrzymanie świetnych rezultatów jeśli chodzi o temat ocieplenia budynków. Warto znać niektóre sposoby by posiadać wiedzę w jaki sposób można polepszyć termoizolację naszego lokum. Sporo firm zajmuje się takimi usługami.