Dania lokalne Dolnego Śląska

Czy lubisz podróżować po Polsce? Czy interesujesz się tradycją naszego kraju? Czy poznawanie regionalnych dań sprawia ci ogromną przyjemność? Jeśli na chociaż jedno z powyższych pytań powiedziałeś twierdząco, poniższy artykuł jest napisany dla ciebie.
Choć Polacy słyną w głównej mierze ze swoich pierogów ruskich, schabowych, pulpetów i kwaszonych ogórków, to jednakże mamy tak jak każda inna nacja dania przyrządzane jedynie regionalnie.

wózek widłowy w fabryce

Autor: Port Adelaide Enfield Local History Photos
Źródło: http://www.flickr.com
W okolicach ziemi sandomierskiej są to tzw. faworki, czyli smażone na rozgrzanym oleju kruche ciasto, które jest uprzednio cięte na kawałki w kształcie deltoidu i zawijane, wyglądają prawie jak słabe kokardki. Usmażone faworki posypuje się cukrem pudrem. Na ziemi kujawskiej takimi regionalnymi rarytasami są krupnik kujawski, niesamowicie specyficzny, gdyż z dodatkiem aromatycznych leśnych grzybów i biała kapusta z grochem i sporą ilością zesmażonych skwarków słoniny. Dania niesamowicie proste, lecz już nie tak proste w wykonaniu.

Czy nasz post zaintrygował Cię tak bardzo, że masz ochotę na więcej? Zatem po następne szczegóły przejdź do poniższego linku. Tam znajduje się istotny link.

Idąc dalej po mapie Polski zatrzymamy się na terenach Dolnego Śląska, a dokładnie w samym sercu – to jest w Legnicy. To bardzo stare miasto, jakie swe prawa odebrało już w początkach średniowiecza polskiego. Niektóre ściany pamiętają jeszcze czasy najazdów Czechów. Nic zaskakującego, że obszar ów ma swoją niebywale urozmaiconą kuchnię lokalną. Staropolska restauracja Legnica, (hotelkamieniczka) najstarsza i najbardziej znana w mieście, przyciąga swymi zapachami już z ulicy. Obszary wokół Legnicy są bogate w różne gatunki ryb słodkowodnych, z tego powodu jadłodajnia serwuje wiele potraw rybnych. Zniewalającego smaku zupy rybnej z lina nie da się wypowiedzieć słowami. Lecz to gołąbki krużewnickie łapią za serce, tak że nie ma się ich dosyć.

By również odwiedzić kuchnie regionalne, odwiedźcie hotele Legnica (wejdź) posiada sporą bazę dla turystów, gdyż nie jedynie my zostaliśmy przyciągnięci do miasta aromatami dań.
Potrawy regionalne Dolnego Śląska należą według nas do najlepszych w naszym państwie. Ale by się o tym przekonać musicie sami tam pojechać.