Kominek w pokoju dziennym. Wytworna ozdoba wnętrza i źródło ciepła

Kominek to nie wyłącznie dekoracja wnętrza, ale też ponadprogramowe źródło ciepła. Podpowiadamy, jak dopasować odpowiedni kominek do salonu jak też jak atrakcyjne go zaprojektować. Dzięki najnowszym technologiom, pokojowy kominek może być szykowną i niekoniecznie drogą ozdobą praktycznie każdego pomieszczenia. Idealnie sprawdzi się w salonie, w którym kreuje przyjemną, domową atmosferę. Są one ponadczasowe, nie poddają się trendom. Dzięki nim wnętrze stanie się nastrojowe, ciepłe jak też intrygujące.

kominek

Autor: Brandon Carson
Źródło: http://www.flickr.com
Bogactwo oferowanych na rynku kominków z jednej strony zapewnia możność dopasowania urządzenia do osobistych potrzeb, a z drugiej jednak wymaga przyswojenia chociażby podstawowej wiedzy na temat typów a także zastosowań indywidualnych konstrukcji.

Spójrz nie jedynie na nasz wpis, ale także na komentarze z witryny. Możliwe, że niektóre zainspirują Cię na tyle, że zechcesz stworzyć swą opinię.

Przemyślany dobór odpowiedniego źródła ciepła będzie gwarancją komfortowego użytkowania i pozwoli stworzyć miłą atmosferę w domowych pomieszczeniach. W grę wchodzi także kominek na zamówienie – kominek do Twojego domu.

Wybór pomiędzy konstrukcją otwartą a zamkniętą to pierwszy krok, jaki musimy wykonać, stawiając wymarzony kominek. Modele otwarte są bardzo zbliżone do wykorzystywanych przez wieki palenisk, które służyły do przygotowania posiłków, a także ogrzewania jak też oświetlania gospodarstw. Ich największą zaletą jest wyjątkowy nastrój, jaki tworzą w pomieszczeniach. Wbrew pozorom nie są jednak skutecznym źródłem ciepła – wykorzystują do ogrzania pomieszczenia jedynie około 20% energii zawartej w drewnie, jakie w związku z nieograniczonym napływem powietrza także prędko się spala. Przyjemny wieczór przy blasku ognia łączy się zatem w ich przypadku z niezbędnością częstego uzupełniania opału.

Bardziej praktycznym rozwiązaniem są kominki kominki zamknięte. Ich kluczowym czynnikiem jest wkład kominkowy, zasłonięty przeszklonymi drzwiczkami. W porównaniu do kominków otwartych, na pewno podwyższa to bezpieczeństwo a także skuteczność energetyczną procesu palenia, wynoszącą nawet do siedemdziesięciu%. Dzięki takiemu rozwiązaniu można je z powodzeniem wykorzystywać jako źródło ciepła w budynku. Wkłady mogą być dostosowane do kooperacji z instalacją dystrybucji gorącego powietrza, bądź posiadać tak zwany płaszcz wodny. Obudowa do kominka jest już kwestią naszego gustu.