Drabiny i ich typy, czyli co może przydać ci się w czasie remontu

Remont to wielka ilość pracy, którą musimy wykonać, jeżeli chcemy uzyskać efekt, o jakim marzyliśmy. Czasem starczy przykleić tapetę na ścianę, aby całkowicie zmienić wnętrze, ale niekiedy potrzebne są większe przeróbki, ponieważ chcemy doprowadzić budynek do właściwego stanu. Bez względu na zakres prac zawsze konieczne są właściwe narzędzia, a jednym z nich jest drabina. Jakie są typy drabin, które możesz zastosować?

drabina

Autor: Bud Ellison
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z najprostszych modeli jest drabina rozstawna. Powinna mieć antypoślizgowe stopki (nasza strona) i być stabilna, tylko wówczas zagwarantuje komfortową pracę.

Miłośnikom dokładnej informacji zalecam ten serwis (http://www.odlew.com.pl/materialy-na-formy/poliuretanowe-zywice-odlewane/zywice-szybkie-z-wypelniaczem), gdyż nie dosyć, że traktuje on o pokrewnej kwestii, to wykonuje to też w niezwykle pasjonujący sposób. Kliknij i zobacz!

Można ją znaleźć w większości sklepów i najlepiej jest wybierać drabiny z pasami zabezpieczającymi, w szczególności gdy czeka nas dużo pracy, na przykład przy malowaniu. Nie zapominaj też o właściwej wysokości, aby nie okazało się, że zabrakło ci 10 centymetrów. Drabina przegubowa zaś nie tylko umożliwia wejść na odpowiednią wysokość, lecz również może stanowić pomost roboczy. Wysokość, na jakiej pozwala pracować nie jest największa, lecz za to jest bardzo funkcjonalna i można ja wykorzystać tak samo jako drabinę przystawną, jak też wolnostojącą.

Następnym rodzajem drabin są drabiny teleskopowe, jakie można dostosować do rozmaitych warunków pracy, gdy na przykład musimy zrobić coś na schodach. Dają się bez trudności transportować, a dzięki swoim uniwersalnym funkcjom bez wątpienia przydadzą się w trakcie niejednego remontu. Należy również wspomnieć o rusztowaniach drabinowych, jednakże nie można ich rozstawiać na wysokość większą niż 1 metr, gdyż potrzebują wtedy specjalnych zabezpieczeń.

drabina

Autor: haru__q
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatnim rodzajem drabin, o którym należy wspomnieć, choć nie jest to drabina przystosowana do remontów, to drabina ewakuacyjna, jaka powinna znajdować się w każdym budynku tego wymagającym. Można z niej korzystać w razie nadzwyczajnych potrzeb, lecz w normalnych pracach korzystniej jest wybrać jedną z wyżej opisanych drabin.

W czasie remontów większych budynków nie za każdym razem wystarczają same drabiny, zatem niejednokrotnie stosuje się wszelakiego typu platformy ruchome. Dzięki nim można wykonać niezbędne prace remontowe oraz wykończeniowe bez znaczenia od wysokości, ponieważ mogą wznosić się nawet na kilkanaście m w górę, a dodatkowo posiadają jeszcze sposobność wysięgu bocznego. Duży udźwig umożliwia wziąć konieczne materiały oraz sprawniej wykonać postawione przed nami zadania. Tutaj platformy ruchome oraz najlepsza oferta w Internecie.