Interesujące pomysły na aranżację przedpokoju

Pierwsze pomieszczenie, do którego wchodzimy w czasie odwiedzin u rodziny czy znajomych, to przedpokój. Nieduże pomieszczenie jest łącznikiem całego mieszkania. Jak dobrze je zaaranżować?
Zależnie od tego, jak rozplanowana jest przestrzeń przedpokoju możemy wnętrze zaplanować na parę sposobów.

schody

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszym z nich jest zabudowanie jednej ze ścian szafą (polecamy https://www.stylowy-mebel.pl/sekretarzyki-m-5.html) wnękową z przesuwanymi drzwiami. Odpada nam wtedy problem trzymania obuwia i odzienia wierzchniego, a szafa może również być odpowiednie miejsce na inne części odzieży, w ten sposób nie będziemy zmuszeni inwestować w szafę do salonu. Gdy w drzwi szafy wstawimy lustra, nawet mały korytarz będzie wyglądał na dużo większy. Pozostaje nam jedynie ustawić taboret, albo niewielką pufę na którą siądziemy zmienić buty i stojak na parasole. Wystarczy pomysł na przedpokój, a nasz pobyt w domu stanie się wygodniejsze.

przedpokój

Autor: Peter Alfred Hess
Źródło: http://www.flickr.com

Czasem jednak mamy większym mieszkaniem, w którym jest przestrzenny przedpokój. Mamy wtedy także większe opcje przy jego aranżacji. Powiedzmy, że mamy przestrzenią kwadratową z małą wnęką, którą zabudujemy niewielką szafą wnękową. Wszystkie dodatki do wnętrza zachowujemy w tym samym stylu – łatwe w zachowaniu higieny są meble ze stali nierdzewnej. Często są ukształtowane w niebanalne kształty. Jeden z kątów pomieszczenia przeznaczamy na stojak na parasole, obok stawiamy szafkę na buty (w tym samym stylu), nad którą wieszamy wieszak na kurtki gości.

Możemy także postawić na różne style aranżacji wnętrz. Wszystko zależnie od naszego gustu. Najmodniejsze trendy to styl skandynawski, prowansalski czy modern. Ale pamiętać trzeba, że podstawowe sprzęty pozostają takie same. Posłuchajmy naszej duszy, tego co w niej tkwi… Później wystarczą odpowiednie zakupy. Czas działać!