Jak nie dać się zaskoczyć zimie?

Mamy połowę grudnia. Jak co roku w tym czasie jesteśmy niezwykle zabiegani. Porządkujemy, robimy zakupy – szykujemy się do chyba najbardziej lubianych świąt w ciągu roku. Świąteczne przygotowania rzecz jasna zabierają nam dużo czasu. Należy bowiem kupić pachnącą choinkę oraz tradycyjnego karpia. Dobrze by była to rybka już przyszykowana, a nie jak było to dawniej – żywy karp męczący się w wannie, nie wspominając już o domownikach, którzy są zmuszeni poczekać z kąpielą.

samochód zimą

Autor: MIKI Yoshihito
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze wcześniej trzeba wyręczyć Świętego Mikołaja. Grudzień to również miesiąc w którym zazwyczaj rozpoczyna się na dobre zima, czyli pora roku która cieszy chyba jedynie dzieci uwielbiające lepić bałwany i jeździć na sankach. Dla nas dorosłych jest to głównie problem, oraz przyczyna do narzekania. Najczęściej nie podoba nam się stan szos po pierwszych śniegowych opadach. Odpowiedzialne służby często są zaskoczone, chociaż zima – Gaster Sól Drogowa – nie jest przecież niczym nowym. Jednak trzeba też uczciwie uznać, że w tymże czasie i sami kierowcy bywają lekkomyślni. Przez źle rozumianą oszczędność poniektórzy z nas stwarzają zagrożenie. Tak na przykład nieodpowiednie opony sprawiają, iż nasz samochód może w ciężkich warunkach zachowywać się w sposób nieprzewidywalny. Opony na zimę zatem to nieodzowność.

auto przygotowane na zimę

Autor: Henry Söderlund
Źródło: http://www.flickr.com

Warto je założyć pod koniec listopada, tak aby przed świętami mieć już spokój. Taka operacja wymaga odwiedzin w profesjonalnym zakładzie, a czekanie na ostatni moment może skutkować nie tylko długim czekaniem ale też wyższą ceną za zrealizowane usługi. Wiadomo że gdy zwiększa się zapotrzebowanie – rosną również opłaty. Zapraszamy na stronę:

Warto również pamiętać wyruszając na ferie zimowe, że opony (worki na opony samochodowe) zimowe mogą nie być wystarczające kiedy zima jest taka jak winna być. W górach drogi mogą nie tylko być bardzo zaśnieżone, lecz również oblodzone. W połączeniu z trudnym ukształtowaniem terenu możliwe że niezbędne będą także łańcuchy na koła. W szczególności ważne może być to w wypadku dużych pojazdów. Obniży to znacznie normalne o tej porze roku korki i zapobiegnie groźnym, czasami nawet śmiertelnie niebezpiecznym sytuacjom na drogowym, a nasza podróż na zimowy wypoczynek stanie się o wiele przyjemniejsza.