Jakimi sposobami można się pozbyć popsutego albo starego auta, procedury przy złomowaniu.

Kupując nowy samochód mało kto myśli, jak będzie on jeździł za kilkanaście lat. Właściciele samochodów nimi jeżdżą, mniej lub bardziej o nie dbają, lecz czasu nie da się zatrzymać. Przeważnie jeśli samochód będzie miał więcej niż kilkanaście lat, to wartość jego drastycznie spadła i w pewnej chwili może się pojawić problem czy dalsze naprawy będą opłacalne. Jeśli przydarzy się jakaś poważniejsza awaria, to faktycznie należy przemyśleć, czy dokładanie dalej do pojazdu na sens.

stare auta

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com

Analogicznie jest z jakimiś stłuczkami i wypadkami, nawet niewielkie uszkodzenia mogą kosztować więcej, niż samochód jest warty. W takim przypadku są trzy opcje, można w dalszym ciągu inwestować w samochód, sprzedać go komuś albo skończyć jego żywot przekazując go na autozłom. Rozwiązanie czwarte, które niektórzy właściciele wybierają, czyli pozostawienie wraku w odludnym miejscu albo utopienie w stawie nie jest legalne i bardzo szkodzi środowisku naturalnemu, poza tym legalna kasacja pojazdów na terenie Gdańska da jeszcze właścicielowi nieco gotówki.

Niektórzy kierowcy mają obawy przed rozwiązaniem, twierdząc że złomowanie samochodów na terenie Poznania to jakaś ogromnie trudna i wymagająca mnóstwa spraw formalnych procedura. Tymczasem w rzeczywistości zupełnie inaczej to wygląda, wszystko przebiega bardzo szybko i sprawnie, rzecz jasna jeśli się spełni kilka warunków. Firmy zajmujące się takimi usługami mają w ofercie kompleksowe usługi, przede wszystkim będą się zajmować odbiorem złomowanego pojazdu, więc nie trzeba się martwić, jeżeli samochód nie da rady jeździć.

Zwyczajnie na miejsce podjeżdża laweta i samochód zabiera.

Pokrewne dane są tu – więcej zobaczysz na stronie, którą także warto poznać. Naturalnie jeżeli ta tematyka jest według Ciebie użyteczna.

Z formalnych spraw z pewnością będą potrzebne dokumenty samochodu, to znaczy dowód rejestracyjny oraz karta pojazdu. Właściciel samochodu dostaje zaświadczenie, na podstawie którego może całkowicie wyrejestrować samochód w urzędzie i na tym kasacja pojazdów w Nowym Sączu się kończy. Przeważnie cała procedura trwa może kilka godzin, a wszystko będzie się odbywać w pełni legalnie i zgodnie z prawem.