Każdy w przeszłości obawiał się stomatologa. Warto zmierzyć się z tym strachem dla własnego spokoju

Każdego z nas męczą jakieś traumy z dzieciństwa. Wiele z nich nie mija jednak wraz z wiekiem, ale towarzyszy nam również w w dorosłości. Zdarza się, że nasze lęki nie mają żadnego sensownego wyjaśnienia, a ich przyczyną jest bardzo często ogólne wyobrażenie w danej kwestii. Czasem bywa też tak, że nieprzyjemny obraz konkretnego przedmiotu lub miejsca, który wrył się nam w pamięć, ma wielki wpływ na nasze podejście do tejże rzeczy.

sprzęt dentystyczny

Autor: isafmedia
Źródło: http://www.flickr.com
Doskonałym przykładem potwierdzającym wyżej opisaną teorię jest sposób traktowania stomatologów. Nie da się ukryć, że pacjenci nie szczególnej miłości do lekarzy tej specjalizacji|że lekarze tej specjalności nie cieszą się szczególną miłością pacjentów. Gabinet stomatologiczny (Najlepszy gabinet dentystyczny we Wrocławiu) kojarzy nam się z salą tortur|przypomina nam salę tortur, a obecne tam przyrządy jeszcze potęgują to poczucie. Swój wkład w tworzenie niezbyt pomyślnego wizerunku dentystów mają również nasze wspomnienia z lat dziecięcych.

Przed paroma dekadami ich gabinety były nieodłączną częścią prawie wszystkich podstawówek. Uczące się w nich dzieci mogły więc za darmo plombować chore zęby.

Prezentowany post, to nieprawdopodobnie interesujący materiał? Jeżeli także tak sądzisz, to zobacz na odmienny wątek, a pomocna strona (https://www.strojemikolaja.pl/) sprawdzi się tu ogromnie.

Z racji tego, że szkolni stomatologowie nie dysponowali najnowocześniejszym sprzętem, wielu młodych pacjentów źle wspomina ówczesne leczenie próchnicy. Borowanie było bolesnym zabiegiem, a zakładane plomby dość często wylatywały, co wiązało się z koniecznością powtórzenia całej operacji. Kolejnym ważnym aspektem, który wpływa na sposób postrzegania stomatologów przez społeczeństwo, jest niemal całkowite zaniedbywanie profilaktyki. W znakomitej większości przypadków do odwiedzin u dentysty skłania nas dopiero dojmujący ból.

W takich sytuacjach konieczne leczenie jest nie tylko nieprzyjemne, ale i drogie. Nie dziwi zatem fakt, że w świadomości ludzkiej funkcjonują stereotypy dentysty-sadysty oraz dentysty-zdziercy.

Przeczytaj dodatkowo inne dane odnośnie takiej tematyki. Kliknij ten link oraz zobacz więcej na temat tej sprawy. To również żywo Cię zaintryguje.

Tymczasem wystarczy uczęszczać na regularne przeglądy i natychmiast usuwać jakiekolwiek ślady próchnicy, aby ustrzec się przed zbytecznymi wydatkami i skomplikowanymi zabiegami stomatologicznymi. Tym bardziej, że nowoczesna technologia w gabinetach dentystycznych pozwala na bezbolesne leczenie.