Metody na szybszą regenerację

Kiedy dowiadujemy się, że doszło do kontuzji myślimy o tym, co dalej. Jasne jest, że chce się jak szybko powrócić do pełnej sprawności, jednak nie za każdym razem jest to możliwe. Dlatego dobrze dwa razy się zastanowić nim sięgnie się po jakieś nie do końca sprawdzone czy też właściwe środki, bo to da prowizoryczne lepsze samopoczucie, ale z czasem może doprowadzić do niekorzystnych rezultatów.

operacja

Autor: Lena
Źródło: http://www.flickr.com
Tak, więc jeśli doszło do jakiejkolwiek kontuzji powinniśmy iść do lekarza specjalisty, który będzie mógł na przykład stwierdzić, że najsensowniejsza będzie terapia czynnikami wzrostu (). Najczęściej jest ona kojarzona z tym, że jeżeli ktoś jest bardzo niski to w pewnym wieku takie osobie podaje się czynnik wzrostu. Ale terapia ta ma za zadanie też przyspieszenie regeneracji miejsc uszkodzonych. Czasem niezbędna jest operacja i zabranie się za rehabilitację.

Mamy takie części naszego ciała, które jeśli zostaną uszkodzone to niestety możemy nigdy nie powrócić do pełnej sprawności. Owszem, jeśli kontuzja(zobacz kinesiotaping wrocław) nie będzie za mocna to możemy się po niej ogarnąć niemalże na sto procent, ale jeśli uraz jest poważny, to niektórzy muszą pożegnać się np. z karierą sportową lub muszą liczyć się z tym, że powróci im sprawność w zakresie ruchowym w niewielkim stopniu. Czasem bardzo ważna jest operacja, np. operacja i rekonstrukcja więzadła krzyżowego. Po takiej operacji

operacja

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

należy liczyć się z tym, że niezbędna będzie rehabilitacja. Jednak nie można rozpocząć jej za szybko, żeby po operacji nic nie uszkodzić.

Poza tym nie można też za długo zwlekać z rehabilitacją, bo wtedy też może to doprowadzić do tego, że pewne mięśnie zanikną. Wtedy rehabilitacja będzie trwała dłużej. Oczywiście wszystko jest zależne od indywidualnych cech pacjenta.

Czy ciekawią Cię tego typu wątki? Jeśli tak, to jeszcze więcej takiego typu opisów znajdziesz na naszej nowej stronie. Zapraszamy!

Najlepiej odnaleźć w swej miejscowości dobrego ortopedę. Jeżeli np. mieszkamy w Krakowie to nie będzie to kłopot. Jasne jest, że ortopeda Kraków to ogromne miasto gdzie prościej będzie odnaleźć ortopedę , który naprawdę zna się na rzeczy (więcej tu sport-med.pl). Ale musimy porządnie się porozglądać, żeby znaleźć dobrego ortopedę nawet w mniejszych miejscowościach. Ortopeda wyjaśni nam czy po pierwsze konieczna będzie operacja a później zajmie się wskazaniem nam odpowiedniej rehabilitacji. A najważniejsze to brać od uwagę jego słowa, bo jeżeli sami zrobimy coś wbrew jego poleceniom, to można zostać kaleką do końca życia.