Nietuzinkowy sposób na dekorację pomieszczeń w Twoim lokum

W przypadku gdy opatrzyły się Wam równe ściany, dekoracyjne tynki a także tapety, ciekawym pomysłem na nadanie wnętrzu nowego wyglądu może okazać się kamień dekoracyjny. Jest on oryginalną ozdobą nie tylko salonu, lecz także innych pomieszczeń w domu i mieszkaniu. I wcale nie ma znaczenia czy jest surowcem naturalnym, czy tylko naśladuje naturalny, gdyż jeden i drugi tworzy oryginalny wygląd naszego wnętrza lub budynku.

przykład aranżacji salonu w domu

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Kamień (kohut-kamien.pl/) dekoracyjny (kamień dekoracyjny) odznacza się niespotykanie bogatą kolorystyką, bogactwem faktur i zabarwień. Jest na topie, a ostatnio stał się jednym z najczęściej stosowanych materiałów wykończeniowych. Dozwolone jest by położyć go całościowo, lub na ich fragmenty. Kamień dekoracyjny uosabia naturalne piękno bezbłędnie prezentuje się zarówno w wyrafinowanych, jak i minimalistycznych projektach.

Wnętrze z kamieniem ozdobnym

Autor: Ramnath Bhat
Źródło: http://www.flickr.com

Z racji wykorzystania kamienia dekoracyjnego we wnętrzach, możemy wyznaczać poszczególne strefy funkcjonalne w mieszkaniu.

Ciekawi Cię ta kwestia? Jeśli tak, to bez ociągania kliknij tutaj – ta optymalna strona www (https://www.wiazar-system.pl/wiazary-dachowe-dolnoslaskie/) na pewno również okaże się godna zainteresowania.

W przypadku gdy salon jest połączony z jadalnią, okładzina kamienna zaakcentuje wizualnie granice części, w której jemy. Podobny trick znajdzie rozwiązanie również w dużych pokojach dziennych, gdy chcemy się pokusić o to by oddzielić strefę w której pracujemy od miejsca w którym relaksujemy się. Ale zanim zdecydujemy się na wybrany model, powinniśmy określić wiodącą stylistykę pomieszczenia oraz to czy zależy nam na chłodnych czy też ciepłych odcieniach. Dodatkową korzyścią ze stosowania kamieni dekoracyjnych jest ochrona ścian przed defektami i zanieczyszczeniami, co stanowi ważny atut w często uczęszczanych miejscach, takich jak domowe salony, hole czy lokale.

Istotnym atutem kamienia jest rozpiętość barw, kształtów i faktur, pozwalające stworzyć niespotykaną grę światłocienia w każdym z pomieszczeń. Z uwagi na walory dekoracyjne oraz odporność na długotrwałe działanie wysokich temperatur, naturalny kamień jest powszechnie wykorzystywany jako okładziny do kominków, przez co uzyskują charakter nowoczesny i modny. Warto jest więc zdecydować się na to rozwiązanie a na pewno będziemy zadowoleni z podjętej przez nas decyzji. Wykorzystanie kamienia dekoracyjnego w obrębie naszego domu nada mu nowoczesny charakter. Końcowy efekt będzie zniewalający !