O dwóch niezbędnych elementach wnętrza w każdej łazience – wybieramy umywalkę oraz wannę

Na szczęście dawno minęły czasy, gdy umywalki i wanny nie różniły się kształtem między sobą. Co współcześnie proponują nam sprzedawcy?

Umywalnie dostępne w sklepach są podłużne lub podłużne, przypominają kształtem miskę albo nawet…lej. Umywalnie bywają także nablatowe, podblatowe, wieszane, wykonane ze szkła, z ceramiki lub z kamienia. Odróżniają się też ceną. Najtańsze modele kupimy już za 400 zł, a za najdroższe zapłacimy nawet do 10 000 złotych. Jaki zatem rodzaj wybrać z tak szerokiej oferty? Typowe, białe umywalnie ceramiczne będą znakomicie pasować do prostej łazienki. Jeśli jednak lubimypewną dozę ekstrawagancji, możemy wybrać przykładowo czarną szklaną umywalkę. W małej łazience możemy zamontować umywalnię o około 40 cm szerokości. Świetnie sprawdzą się też modele narożne albo te, pod którymi możemy ulokować półki na środki czystości – pozwoli to zaoszczędzić odrobinę miejsca. Do większej łazienki możemy kupić elegancką umywalkę nablatową. Bez względu na to, jaki rodzaj wolimy, w naszych sklepach bez trudu natrafimy na coś dla siebie. Czytaj więcej na .

wanna

Autor: Uetliberg
Źródło: http://www.flickr.com

Dla przykładu hiszpańskie umywalki Bathco, szczycące się międzynarodowym uznaniem, sprzedawane są w supermarketach stacjonarnych, jak i na witrynach internetowych, dostępne są w aż 300 modelach! Spomiędzy umywalek wpuszczanych, na-, pod-, lub półblatowych, klasycznych i meblowych natrafimy na coś odpowiedniego do każdej łazienki – niewielkiej i dużej, o tradycyjnym lub nowoczesnym designie. Co więcej, umywalki Bathco dostępne są w popularnych rozmiarówkach – małym, średnim albo dużym. Nie bez powodu mówi się jednakże, że w łazience umywalka jest druga. Wanna cermag wanny jelenia góra czy prysznic – co wybrać?

Najważniejszym elementem wnętrza jest oczywiście wanna. Choć w wielu domach wypierana przez kabiny natryskowe, nadal ma swoich zwolenników. Dostępne obecnie na rynku rodzaje często wzbogacone są o funkcję masażu albo uchwyty ułatwiające wstawanie. Współczesna wanna nie służy wyłącznie kąpieli, to także miejsce relaksu, odpoczynku po trudnym dniu. Koszt takiego domowego Spa rozpoczyna się od ok. 800 zł.