Perfekcyjne schody w naszym mieszkaniu

Jeżeli zależy nam na tym, żeby nasze mieszkanie było rzeczywiście fajne to musimy wziąć pod uwagę całe mnóstwo ważnych aspektów. Jednym z nich są między innymi schody drewniane. Oczywiście, jeżeli mieszkanie jest dwupoziomowe, mamy piętrowy lub mamy wejście na strych. O ile na strych wystarczająca będzie drabinka, o tyle, jeśli mamy drugi poziom przeznaczony na pokoje to trzeba stworzyć na ten drugi poziom odpowiednie schody.

Schody

Autor: Brian Moloney
Źródło: http://www.flickr.com
Nie ma jednak sensu wybierać jakiś metalowych rozwiązań, które dobrze będą się sprawdzały na zewnątrz. Lepiej nadać domowi pewnej naturalności, przez to, że wybierze się schody z drewna. Schody drewniane, jeśli zostaną we właściwy sposób zabezpieczone, to będą nam służyły bardzo długo, należy tylko o nie dbać w odpowiedni sposób tj. kupować produkty stworzone z myślą o pielęgnacji drewnianych schodów.

Wybór drewna na schodyGdy myślimy o wyborze drewna na schody do mieszkania, to naprawdę może pojawić się problem. Z jednej strony wydaje nam się, że schody (zobacz schody z jesionu) mogą być zbyt jasne, a schody dębowe okazać się zbyt przytłaczające. Dodatkowo, gdy mamy zwykłe betonowe schody w domu, to, gdy dociera do nas ile byłoby pracy z tym, żeby je wymienić, to stwierdzamy, że lepiej niech będzie tak jak jest. Więcej na schody (zobacz http://www.domanski.com.pl/blog/schody-debowe/)

Gdy tymczasem wcale tak być nie musi. Otóż dziś robi się schody (zobacz schody drewniane) na beton. To znaczy firmy montują drewniane dopasowane deski na betonową podstawę. Przez, to nie robi się aż takiego bałaganu i co ważne posiadamy nasze wymarzone drewniane schody. Musimy, więc wziąć pod uwagę też takie rozwiązanie. Zresztą, jeśli zastanawiamy się nad dokonaniem jakiś zmian w domu i wydaje nam się, że są one niemożliwe do ogarnięcia, to warto najpierw nim zrezygnujemy ze zmian zapytać o nie specjalistę.

Ludzie znający się na aranżacji wnętrz będą w stanie wytłumaczyć nam, jak można otrzymać upragniony efekt. Faktycznie jest tak, że najzwyczajniej w świecie wszyscy nie wiemy wszystkiego o nowinkach w branży wnętrzarskiej. Dlatego tak istotne jest, by spytać ludzi, którzy mają świadomość, co i jak, bo będą mogły chociażby podpowiedzieć rozwiązanie ze schodami, ale również wiele innych. Powinniśmy, więc skorzystać z ich porad.