Program MdM to świetne wyjście dla młodych małżeństw, które pragną mieszkać wspólnie

mieszkanie dla Młodych to rządowy projekt, który ma pomagać młodym małżeństwom, startującym w dojrzałym życiu, w zakupie swojego pierwszego mieszkania albo jednorodzinnego domu. Jeżeli chcemy ubiegać się o pieniądze z tego tytułu, to warto poznać dokładnie warunki.
Jeśli ciekawią nas szczegółowe zasady działania programu MdM, to dobrym rozwiązaniem będzie zaglądnięcie do Netu.

dekoracja

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

Starczy uruchomić wyszukiwarkę i wstukać określone słowa kluczowe, aby otrzymać mnóstwo użytecznych wyników z adresami stron, gdzie odnajdziemy cenne rady. Przede wszystkim należy posprawdzać, czy możemy wziąć udział w programie MdM, tzn.

Nie jesteś pewien odnośnie tamtego zagadnienia? Zwyczajnie sprawdź szczegóły wiercenie otworów pod pompy ciepła przedstawione właśnie tu. Wszystko było dokładnie przedstawione.

czy spełniamy wszystkie wymagania – deweloper. Trzeba pamiętać, że kiedy planujemy skorzystać z rządowej dopłaty, to nie wolno nam posiadać jakiegokolwiek lokalu mieszkalnego lub budynku. Musimy także mieć mniej niż trzydzieści pięć lat, w przypadku małżonków ważny jest wiek osoby młodszej.

Żeby otrzymać dopłatę w programie MdM małżonkowie muszą zaciągnąć kredyt w wysokości co najmniej 50% ceny mieszkania na co najmniej piętnaście lat. Naturalnie, jeżeli idzie o cenę mieszkania, to nie może ona przekroczyć kwoty ustalonej dla konkretnej lokalizacji. Jeśli pragniemy składać wniosek o dopłatę z programu mdm, to powinniśmy uczynić to w tym banku, który udzieli nam kredytu i przystąpił do programu. Należy też podpisać oświadczenie, iż nabyte mieszkanie służyć będzie zaspokojeniu swoich potrzeb i nie będzie sprzedane i podnajmowane.

Jak widać procedury są dość męczące, jednakże bardzo wiele małżeństw ma szansę dzięki temu projektowi wreszcie mieszkać wspólnie w swoim mieszkaniu.