Szklane schody – czyli pomysł na piękne wnętrze

Jeśli jesteśmy entuzjastami nowoczesnego stylu architektonicznego to schody ze szkła są świetnym dodatkiem do naszego wnętrza. Coraz więcej nabywców decyduje się na zainstalowanie ich w swoich domach, mieszkaniach a także w szykownie skonstruowanych pomieszczeniach biurowych i usługowych.

Schody szklane to przede wszystkim doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie prostotę formy i surowość wnętrza. Aktualnie rezygnuje się z materiałów wytworzonych z tworzyw sztucznych (takich jak guma albo plastik) na rzecz surowców pochodzenia naturalnego. Z tego względu projektanci i architekci wnętrz chętnie wykorzystują w wykonywanej pracy wyroby z drewna, szkła i kamienia.

Zaabsorbował Cię opisywany tekst? Zobacz i sprawdź szafki śniadaniowe szybko, w tym miejscu znajdziesz coś, co najprawdopodobniej też Ci się spodoba.

Dzięki temu można nadać stworzonym z nich artykułom ponadczasowego charakteru.

Schody ze szkła posiadają dużo atutów estetycznych a także funkcjonalnych. Przede wszystkim warto zauważyć, iż tego rodzaju konstrukcja to idealne rozwiązanie dla małych wnętrz a także wszędzie tam, gdzie nie chcielibyśmy wizualnie utracić na rozmiarze pomieszczenia. Musimy uwzględnić to, że schody drewniane mają masywną budowę i aby względnie się prezentowały powinny być zamontowane na odpowiedniej powierzchni, której nie zatłoczą swoją okazałością.

Co więcej trzeba zdać sobie sprawę z tego, że szklane schody nie są taką delikatną konstrukcją, niż może się wydawać. szkło przeznaczone do tworzenia schodów jest odpowiednio twarde i grube. Nie ma mowy, aby zepsuło się nawet wtedy, gdy spóźnieni będziemy biec z nich w podskokach.

Do instalacji schodów używa się zawiasy do szkła (tzn. przeznaczone do mocowania szkła), których funkcją jest solidne podtrzymywanie szklanej konstrukcji. Są to podobnego typu zawiasy do takich, jakie używa się do mocowania szklanych drzwi albo szklanych półek. Niekiedy są one wyposażone w dodatkowe wzmocnienia, które biegną pod spodem szklanych stopni.

Do wyboru mamy zwykłe przeźroczyste szkło oraz szkło z różnego rodzaju udziwnieniami np. o mlecznej barwie, z wzorami lub dające złudzenie symetrycznych pęknięć. Bardzo zjawiskowo wyglądają również szklane schody podświetlone za pomocą specjalnych lampek. Światło doskonale rozchodzi się po szkle zapewniając niesamowity efekt. Szklana klatka schodowa to zatem idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą, aby ich mieszkanie wywierało na wszystkich zniewalające wrażenie.