W jaki sposób odpowiednio się zabrać za wykonanie projektu swojego domu, zalety i wady domów pasywnych.

Jedną z najważniejszych decyzji przy budowie swojego wymarzonego domu jest wybór jego projektu. Oczywiście jeżeli ktoś kupuje dom już postawiony, to ma nieduży wpływ na jego zewnętrzny wygląd i układ wnętrza, jeśli własnoręcznie bierze się za budowę, to może wszystko wykonać po swojemu. Oczywiście należy mieć na uwadze wielkość i kształt posiadanej działki, możliwości finansowe i ograniczenia które wynikają z lokalnych przepisów, jednak w pewnym zakresie można nieco poszaleć.

Dzisiaj dużą popularnością się cieszy zakup gotowych planów domów, różnych firm, które je oferują działa na rynku coraz więcej, tak więc i możliwości na ciekawy wybór są całkiem spore. Dużym plusem tego typu projektów są koszty, znacznie niższe niż podczas projektowania obiektu od podstaw.

Zainteresowały Cię różnego typu inne newsy? Jeżeli tak, to wejdź na podaną witrynę i przejrzyj, co dla Ciebie przygotowaliśmy. Będziesz zaskoczony.

Obecnie dostępna propozycja takich gotowych planów wynosi kilka tysięcy, więc samo ich przeglądnięcie może zająć sporo czasu, a ich ceny najczęściej nie przekraczają trzech tysięcy złotych. Przy kupowanych projektach będzie oczywiście możliwość pewnych modyfikacji i przeróbek, lecz te również nie będą wynosić więcej niż kolejne trzy tysiące złotych.

projekt domu

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

Tak duża liczba oferowanych planów przekłada się na sporą ilość wersji domów, jakie są do zamówienia, można wybierać i przebierać praktycznie bez ograniczeń. Bez żadnego problemu znajdzie coś odpowiedniego osoba szukająca niewielkiego domku dla dwóch osób, jak również ktoś, kto będzie potrzebował obszernej willi czy też interesują go domy parterowe z poddaszem lub bez garażu ( na stronie archipelag.plna stronie Ostatnio coraz popularniejsze jest budowanie ekologiczne, osoby szukające pomysłu na swój wymarzony dom przykładają coraz większą wagę do jego parametrów użytkowych. Technologia pasywna, która pozwala na spore zredukowanie potrzebnej podczas użytkowania energii jest wprawdzie droższa od tradycyjnych technik budowy, ale za to w późniejszym okresie daje wiele oszczędności. Lecz projekt domu pasywnego najczęściej wymaga już indywidualnego podejścia i chyba nie uda się obejść bez pracy dobrego architekta, który ma odpowiednie doświadczenie w tego typu projektach.

Zobacz również domy tradycyjne na stronie