W jaki sposób trzeba przycinać drzewa owocowe oraz co należałoby o tym wiedzieć?

Przycinanie krzewów oraz drzew owocowych w ogrodzie to niezwykle znacząca rzecz. Od odpowiedniego przycinania drzew zależą ich plony. Jednak wypada wiedzieć, jak przycinać drzewa oraz krzaki owocowe i kiedy to realizować.

Pod koniec lutego należy pamiętać o przycinaniu śliw, jabłoni i gruszy. Jeżeli chodzi o drzewa z nektarynkami i brzoskwiniami to za skracanie drzew wypada zabrać się w cieplejszym okresie, gdy na drzewie zaczną pojawiać się pąki. Gdy pogoda już absolutnie się ociepli i nadejdzie zbiór owoców, wtedy wypada zabrać się za przycinanie wiśni, moreli oraz czereśni. Przycinanie drzew owocowych powinno się przeprowadzać bardzo dokładnie, jednocześnie w trakcie przycinania powinniśmy modyfikować zarys korony.

przycinanie drzewa

Źródło: pixabay.com

Przycinanie drzew to ważka kwestia, nie tylko ze względu na plony. Drzewa, które mają zbyt długie gałęzie wyglądają nieestetycznie, ponadto zdołają być także zagrożeniem dla innych jednostek. W toku silnego wiatru, gałąź może pęknąć oraz na kogoś spaść. Zatem przycinanie drzew odbywa się nie wyłącznie na działkach, w ogrodach czy też na posesjach prywatnych. Też miasta jest odpowiedzialne za przycinanie drzew Warszawa. Specjalne marki zajmują się przycinaniem drzew w miastach, parkach i na skwerach. Drzewa mulczowanie w wielu przypadkach docinane są dwa razy w roku – wczesną wiosną oraz przed zimą, aczkolwiek naturalnie nie jest to zasadą. Mocne burze, wiatry mogą nawet wyrwać drzewo z korzeniami, wskutek tego przycinanie drzew oraz gałęzi jest pilną oraz ogromnie obowiązkową pracą.

Także drzewa schorowane i suche, spróchniałe muszą być systematycznie przycinane, nieraz nawet takie drzewo powinno się całkowicie ściąć. Przedsiębiorstwa, które zajmują się przycinaniem drzew oraz gałęzi, korzystają ze specjalistycznego sprzętu, podczas prac zachowywana jest wszelka powściągliwość, zaś teren powinien zostać konkretnie zabezpieczony, aby gałąź nie spadła na przechodzących ludzi.