Wielu z nas marzy o tym, by mieć własny dom – żeby był piękny, jak wyjęty z naszych snów, powinniśmy wybudować go samodzielnie

Mieć swój dom oraz własny kawałek ziemi – to pragnienie dużej grupy rodaków. Mamy możliwość nabyć stary dom. Tak bywa zwykle prościej, ponieważ możemy się natychmiast do niego wprowadzać.

Dekoracje kuchenne

Autor: Danny Bollinger
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak nie będzie on wtedy w stu procentach taki, jak sobie wyśniliśmy.
Jeżeli chcemy, aby dom, w którym będziemy żyć, był doskonały, to musimy go sobie sami wybudować. Wówczas będziemy mieli pewność, że każdy szczegół oraz każdy kąt, będzie jak z naszych snów. Możemy posiadać ogólne lub nawet jasne wyobrażenie o tym, jak powinny być rozmieszczone pomieszczenia i gdzie chcemy umieścić taras. Jednakże, żeby nasze marzenia urzeczywistnić, powinniśmy zrobić projekt domu. Wymaga to oczywiście znalezienia architekta, gdyż to on powinien stworzyć dla nas projekt. Musi rozrysować wszystko tak, by budynek w rzeczywistości był bezpieczny oraz nie runął. To jego zawód i jego odpowiedzialność. Dom musi mieć przecież fundamenty, ściany nośne i mocny dach. Architekt wraz z nami stworzy układ pomieszczeń. Musimy mu przekazać ile chcemy ich mieć, jak duży powinien być salon itp. Pytań jest rzecz jasna dużo. On z pewnością zapyta nas czy pragniemy wybudować budynek piętrowy czy parterowy. Jakie mamy zamiar mieć schody oraz ile łazienek. Ważną sprawą będzie również to, czy zechcemy posiadać balkony doczepiane balkony czy może wystarczy nam wyłącznie taras.

Również strona, na którą będą wychodzić okna, jest istotna. Wszyscy wiemy, że powinno się unikać północy, ponieważ z tej strony zazwyczaj jest ciemno oraz ponuro.