wytrzymała blacaha do ekstremalnych zastosowań

budowa

Autor: XELLA Polska Sp. z o.o.
Źródło: XELLA Polska Sp. z o.o.
Do produkcji maszyn i urządzeń używana jest stal trudnościeralna o bardzo wysokiej wytrzymałości oraz wysokim stopniu ścieralności i udarności.

Blachy trudnościeralne znajdują zastosowanie przy produkcji kontenerów i wywrotek, krawędzi roboczych maszyn do robót ziemnych, części maszyn górniczych i betoniarek, które najszybciej się zużywają, konstrukcji platform, a także podajników, lejów i czerpaków koparek.

blacha trudnościeralnaTaki materiał umożliwia nowoczesne, precyzyjne projektowanie oraz obniżenie masy produktów, dzięki czemu poprawia się ich efektywność energetyczną. Różne odmiany stali trudnościeralnej mają odmienną charakterystykę zaleznie od celu, w jakim są używane. Są więc odmiany oferujące odporność na tarcie wzdłużne, wykorzystywane na przykład w lemieszach i łyżkach koparek i ładowarek. Inne typy utwardzają się w trakcie pracy i stosowane są w kopalniach, cementowniach czy kamieniołomach. Jeszcze inne, odporne na wysoką temperaturę, stosowane są w warunkach bardzo wysokiej ścieralności – hartowane w wodzie stosowane są do wytwarzania nożyc, pogłębiarek czy maszyn wykorzystywanych w rolnictwie. Blachy trudnościeralne aby sprostać wymogom rynku, powinny być także łatwe do spawania i łatwo obrabialne.

budowa

Autor: Times Square Public Relations
Źródło: Times Square Public Relations

Stal trudnościeralna Hardox 600 może być cięta laserem, plazmą, palnikiem tlenowym lub strumieniem wodnym z elementami ciernymi. Blacha Hardox 600 uzyskuje swoje wyjątkowe właściwości dzięki wykorzystaniu bardzo skomplikowanego procesu hartowania. Blachy te poddaje się kontroli topograficznej pod względem płaskości.

Zaintrygowały Cię treści zawarte w naszym artykule? Jeśli tak, to czytaj tutaj więcej (https://pojemniki-metalowe.com/pojemniki-z-otwieranym-dnem-new/) zbliżone informacje, dotyczące tego działu. Zachęcamy Cię do przeczytania do kolejnej witryny.

Wyniki tych analiz przechowywane są w zakładach hutniczych i mogą stanowić cenne źródło wiedzy dla producenta narzędzi ze stali trudnościeralnych, a także dla stosujących te narzędzia.