Zaawansowane Technologicznie plany niewielkich domów

Od dłuższego czasu panuje trend budowania niewielkich budynków mieszkalnych. Nie liczy się to, żeby dom miał jak najwięcej metrów, ale to, aby przestrzeń została jak najbardziej optymalnie zagospodarowana. Architekci stawiają na wygodę oraz unikalny design domów, co dla inwestora oznacza wymierne korzyści.
Po pierwsze mały dom wiąże się z mniejszym wkładem pieniężnym.

Na początku nie musisz kupować dużej ilości materiałów , i sama budowa (projekty domów z wejściem od południa) i wykończenie trwają krócej. Po drugie również użytkowanie budynku jest o wiele tańsza. Własciciel nie musi wydawać fortuny na rachunki za ogrzewanie czy późniejsze remonty. Po trzecie dobry projekt uwzględnia wymagania kupującego i jest związany z właściwym rozplanowaniem przestrzeni, nawet jeśli jest mała.

Biura projektowe na ogół posiadają w ofertach innowacyjne projekty niewielkich domów (np.: ), które także są przyjazne dla środowiska. Zamontowanie kolektorów słonecznych albo naturalnej oczyszczalni ścieków na początku wiąże się z większym wydatkiem, ale z czasem stanowi bardzo dobrą inwestycję.

Szukając pracowni architektonicznej, w pierwszej kolejności należy uwzględnić projekty, które pracownia ma w swoim archiwum. Opierając się na poprzednich projektach, można porównać czy odpowiada nam określony styl architektoniczny. Można również skorzystać z gotowego projektu, robiąc w nim tylko drobne zmiany- .
Etap projektowania budynku jest istotny – to od tego zależy w jaki sposób będzie zaprojektowany nasz dom (projekty domów prefabrykowanych) oraz czy będzie wystarczająco komfortowy.