Parę prostych podpowiedzi dla dbających o środowisko?

Całkowicie nie rozumiem ludzi, którzy np. wyrzucają śmieci na trawę. Zdaję sobie sprawę, że w Polsce łatwo zauważyć deficyt wszelkiej maści koszy na śmieci, lecz prawda jest taka, iż tak czy siak nie możemy uważać, że to w jakiś sposób powoduje, iż możemy czuć się rozgrzeszeni.

środowisko

Autor: Mario M
Źródło: http://www.flickr.com

Należy naprawdę zadbać o naturę, ponieważ jeżeli niestety o tym zapomnimy, automatycznie walnie przyczyniamy się do dalszej degradacji środowiska naturalnego. Nigdy nie należy rozumować, iż to coś w porządku!

I z tego powodu trzeba bardziej optować za tym, aby stawiano dużo więcej koszy na odpady. Także godne sporego zainteresowania są kosze do segregacji – w końcu śmieci nigdy nie mogą nie być odpowiednio segregowane. Kiedy ciężko pracowałem w Danii, zrozumiałem, iż tak naprawdę Skandynawia to ten obszar, który pod naprawdę wieloma kwestiami jest niezwykłym miejscem. Przecież prawda jest taka, że w Skandynawii świetnie poradzono sobie z segregacją odpadów. Uważam, iż Polska wcale nie musi być gorsza. Jeżeli tylko będziemy o to dbali, pewnie zauważymy dużo pozytywnych zmian.

Warto również mieć na uwadze, iż absolutnie nigdy czymś w porządku nie jest to, aby myśleć, że zwykłe kosze kuchenne nie odgrywają znaczącej roli! Przecież powinniśmy mieć trzy kosze – dzięki temu będziemy mogli efektywniej zarządzać odpadami. Gdy pracowałem w Skandynawii, korzystałem z aż trzech koszy – i to ma spory sens! Przecież pragniemy dbać o naturę, więc zacznijmy zmiany od samych siebie. Generalnie świadomość ekologiczna w naszym społeczeństwie jest coraz lepsza, być może nie jest doskonale, ale nie jest tak beznadziejnie.

Chcę również zachęcić do tego, aby nigdy przejdź do sprawdzenia na tej stronie nie wyrzucać do śmieci baterii, itp. Takie rzeczy powoli się utylizują, co niewątpliwie nie jest bez znaczenia. Oczywiście nie jestem naiwny, więc doskonale rozumiem, że nigdy nie będzie idealnie z segregacją śmieci, ogólnie ze środowiskiem naturalnym, lecz na pewno jak najbardziej można w jakiś sposób pomóc środowisku naturalnemu.

Szukasz może kolejnych idei wiążących się z poruszanym w tym artykule tematem? Jest na to znakomita rada: kliknij tu oraz zobacz więcej w serwisie (http://effector.com.pl/pl/listwy-wykonczeniowe-pcv—effect-eco/)!

Mocno marzę o tym by przynajmniej nasze ulice były czystsze. Czy to wielkie pragnienie? Przecież zapewne nie jestem sam w tej kwestii. Mam przynajmniej taką nadzieję.