Parę prostych podpowiedzi dla dbających o środowisko?

Całkowicie nie rozumiem ludzi, którzy np. wyrzucają śmieci na trawę. Zdaję sobie sprawę, że w Polsce łatwo zauważyć deficyt wszelkiej maści koszy na śmieci, lecz prawda jest taka, iż tak czy siak nie możemy uważać, że to w jakiś sposób powoduje, iż możemy czuć się rozgrzeszeni.

środowisko

Autor: Mario M
Źródło: http://www.flickr.com

Należy naprawdę zadbać o naturę, ponieważ jeżeli niestety o tym zapomnimy, automatycznie walnie przyczyniamy się do dalszej degradacji środowiska naturalnego. Nigdy nie należy rozumować, iż to coś w porządku!

I z tego powodu trzeba bardziej optować za tym, aby stawiano dużo więcej koszy na odpady. Także godne sporego zainteresowania są kosze do segregacji – w końcu śmieci nigdy nie mogą nie być odpowiednio segregowane. Kiedy ciężko pracowałem w Danii, zrozumiałem, iż tak naprawdę Skandynawia to ten obszar, który pod naprawdę wieloma kwestiami jest niezwykłym miejscem. Przecież prawda jest taka, że w Skandynawii świetnie poradzono sobie z segregacją odpadów. Uważam, iż Polska wcale nie musi być gorsza. Jeżeli tylko będziemy o to dbali, pewnie zauważymy dużo pozytywnych zmian.

Warto również mieć na uwadze, iż absolutnie nigdy czymś w porządku nie jest to, aby myśleć, że zwykłe kosze kuchenne nie odgrywają znaczącej roli! Przecież powinniśmy mieć trzy kosze – dzięki temu będziemy mogli efektywniej zarządzać odpadami. Gdy pracowałem w Skandynawii, korzystałem z aż trzech koszy – i to ma spory sens! Przecież pragniemy dbać o naturę, więc zacznijmy zmiany od samych siebie. Generalnie świadomość ekologiczna w naszym społeczeństwie jest coraz lepsza, być może nie jest doskonale, ale nie jest tak beznadziejnie.

Chcę również zachęcić do tego, aby nigdy tutaj > sprawdź serwis nie wyrzucać do śmieci baterii, itp. Takie rzeczy powoli się utylizują, co niewątpliwie nie jest bez znaczenia. Oczywiście nie jestem naiwny, więc doskonale rozumiem, że nigdy (więcejo tym- zweryfikuj te opinie) nie będzie idealnie z segregacją śmieci, ogólnie ze środowiskiem naturalnym, lecz na pewno jak najbardziej można w jakiś sposób pomóc środowisku naturalnemu. Mocno marzę o tym by przynajmniej nasze ulice były czystsze. Czy to wielkie pragnienie? Przecież zapewne nie jestem sam w tej kwestii. Mam przynajmniej taką nadzieję.