Profesjonalna ocena terenów pod wymarzony dom

Prywatny dom jest celem i często niezrealizowanym marzeniem większości ludzi. Fragment terenu, na którym założymy ogród i przygotujemy perfekcyjne miejsce do wychowywania nasze latorośle śni się po nocach praktycznie każdemu. Niestety na drodze do naszego celu znajdziemy wiele niespodzianek dlatego tak kluczowa decyzja nie może być podejmowana nierozważnie.

Jedną z gorszych rzeczy jakie możemy zrobić to słuchanie tylko naszych emocji w momencie podejmowania decyzji. Zrozumiałe jest, że miejsce w którym wzniesiemy nasz przyszły dom musi rozpalać w nas pewne emocje, aczkolwiek w momencie podejmowania decyzji górą powinna być chłodna kalkulacja faktów.
Ukryte niedogodności.

Istotną kwestią będzie zrozumienie, że dom ma służyć przez dziesiątki lat. W tym czasie warunki atmosferyczne zmienią się wielokrotnie, od przeszywających zim, przez ulewne deszcze, które mogą powodować podtopienia garażu, po upalne dni. Bardzo ważny jest rodzaj gruntu na którym zbudujemy nasz dom – visit.

fundamenty

Autor: BoneDaddy.P7
Źródło: http://www.flickr.com/photos/bonedaddy/2791636546/sizes/o/

Wody gruntowe powinny być jak najgłębiej, ułatwi to wykonanie izolacji przeciw wodnej i przydomowej oczyszczalni ścieków. Wszelkie grunty organiczne, rozmoczone i miękkie gliny oraz luźne piaski będą nieodpowiednim wyborem do budowy domu naszych marzeń. Tego typu pułapek jest bardzo dużo i nikt nie powinien oszczędzać na specjaliście, firma geotechniczna zbada wszystko, co jest najważniejsze a my zyskamy pewność na jakich terenach zbudować dom – polecana strona.
Patrz na detale.

Warto spojrzeć na okolicę. Czy dookoła znajdziemy dużo stawów, jak wysoko stoi woda w rowach melioracyjnych i w jakiej ilości występują małe jeziora. Występująca flora również pomoże nam ocenić potencjał wybranego terenu, np. olchy wymagają dużo wody dlatego ich nadmierna obecność powinna dać nam do myślenia. Opłaca się żeby firma geotechniczna zrobiła odwierty – odwierty geotermalne i oceniła teren, może się okazać, że nasze upragnione lokum będzie wymagało regularnych remontów, które skutecznie osuszą domowy budżet. Popękane ściany, pleśń, grzyby czy zalany garaż nikomu nie zapewni przyjemnego mieszkania. Zwłaszcza, że dom z reguły ma służyć przez dziesiątki lat.