Schody ze szkła – trwała konstrukcja

Jeśli jesteśmy wielbicielami nowoczesnego stylu to schody ze szkła są doskonałym dopełnieniem naszego wnętrza. Coraz większa ilość ludzi decyduje się na zamontowanie ich w swoich domach, mieszkaniach a także w szykownie skonstruowanych pomieszczeniach biurowych i usługowych.

Schody szklane to przede wszystkim doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy lubią prostotę formy i surowość wnętrza. Obecnie rezygnuje się z materiałów wytworzonych z tworzyw sztucznych (takich jak guma lub wielopiła plastik) na poczet surowców pochodzenia naturalnego. Z tego powodu projektanci i architekci wnętrz z chęcią stosują w wykonywanej pracy produkty z drewna, szkła i kamienia. Dzięki temu można nadać wykonywanym z nich artykułom nieprzemijającego charakteru.

schody

Autor: Rintal Polska

Schody ze szkła posiadają dużą ilość walorów estetycznych a także funkcjonalnych. W pierwszej kolejności trzeba zaznaczyć, iż taka budowa to doskonałe rozwiązanie dla ciasnych pomieszczeń a także tam, gdzie nie chcielibyśmy optycznie stracić na wielkości wnętrza. Musimy uwzględnić to, że schody drewniane posiadają masywną budowę i by względnie wyglądały należy je zamontować na adekwatnej powierzchni, której nie przyćmią swoją wielkością.

Ponadto musimy uświadomić sobie, że szklane schody nie są tak delikatną konstrukcją, jakby się wydawało. szkło przeznaczone do tworzenia schodów jest odpowiednio harde oraz grube. Nie ma opcji, by uległo jakiemukolwiek uszkodzeniu nawet wtedy, gdy spóźnieni będziemy biec po nich w podskokach.

Do instalacji schodów wykorzystuje się zawiasy do szkła (to znaczy przeznaczone do mocowania szkła), których obowiązkiem jest stabilne mocowanie szklanej konstrukcji. Są to podobnego typu zawiasy do takich, które stosuje się do podtrzymywania szklanych drzwi albo szklanych półek. Niekiedy są one wyposażone w dodatkowe wzmocnienia, które biegną pod spodem szklanych stopni.

Do wyboru mamy zwykłe przeźroczyste szkło oraz szkło z różnego rodzaju udziwnieniami np. o mlecznej barwie, z wzorami lub dające złudzenie symetrycznych pęknięć. Niezwykle zjawiskowo wyglądają także szklane schody podświetlone przy pomocy specjalistycznych lampek. Światło świetnie rozchodzi się po szkle zapewniając niesamowity efekt. Szklana klatka schodowa to więc znakomite rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą, aby ich wnętrze wywierało na każdym zniewalające wrażenie.