Porządkujemy lokum poremontowo – co począć z gruzem

Frajdę z ukończonego remontu przesłania ci wyobrażenie wielotygodniowych porządków? Należyty plan sprawi, że uporasz się z owym zadaniem dużo szybciej.

Do usunięcia góry pyłu, resztek farby i innych zabrudzeń w świeżo wyremontowanym mieszkaniu przydać się może nie jedynie determinacja i dużo sił, ale też gama środków do mycia. O ile nie napotkamy sytuacji szczególnych wymagających sięgnięcia po wyspecjalizowane środki, doskonale poradzą sobie środki szorujące z drogerii. Wyekwipujmy się w ścierki z mikrofibry, gąbki i czyściki, płyny do mycia podłóg, płyny uniwersalne do rozmaitych nawierzchni, preparaty do czyszczenia toalety, spraye do okien jak też papierowe ręczniki. Przydadzą się również rękawice, solidne worki na śmieci oraz szmatki do kurzu.

Od góry do dołu. Ta uniwersalna dewiza pozwoli nam zwyciężyć z krążącym w powietrzu kurzem, który osiada na powierzchniach położonych niżej. Wynosimy kawałki gruzu, zmiatamy kurz, a potem czyścimy z pyłu sufity – o ile nie są pomalowane farbką wodoodporną, nie polerujemy ich, ale (wnioski o wydanie decyzji środowiskowej bydgoszcz) przecieramy parokrotnie wilgotną szmatką z mikrofibry. Tak samo czynimy ze ścianami. Wcześniej zabezpieczamy sobie odbiór odpadków przez wpisanie w wyszukiwarkę hasła: odbiór odpadów bądź wywóz śmieci Wrocław (usługi

zajrzyj tutaj

Polecam ściereczki z dużymi pętelkami. Leciutko taką ścierkę namaczamy, przecieramy nią niedużą nawierzchnię ściany i spłukujemy w letniej wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu, na przykład mydła szarego. Wodę dobrze jest zmieniać kilkakrotnie, aby nie wcierać w czyszczone powierzchnie mokrego pyłu jak też kurzu. Tą metodą idealnie wyczyścimy każdą znaczną powierzchnię w domu. Podczas generalnego porządkowania warto mieć rozłożone na posadzce folie bądź gazety: mniej poplamione posadzki to mniej sprzątania na sam koniec.

Pomimo osłony mieszkania gazetami pył pokrył każdą dostępną powierzchnię? Najlepszą strategią walki z nim jest usunięcie najpierw na sucho, następnie na mokro. Posadzkę zamiatamy, później będziemy ją myć mopem z użyciem środków myjących tak długo, aż woda w wiaderku będzie czysta. Drobne obiekty pokryte pyłem, jak figurki, kosmetyki, wyroby spożywcze w opakowaniach lub kreda nawozowa granulowana słoiczkach – zwyczajnie myjemy wodą z dodatkiem płynu do zmywania.