W jaki sposób wybrać dobry projekt domu?

Po wybraniu parceli musimy zastanowić się nad projektem budynku. Trzeba określić parametry budynku, a dodatkowo wytyczyć poszczególne pomieszczenia.
Zadaniem inwestora będzie również rozstrzygnięcie dylematu – wybrać indywidualny projekt domku czy z zdecydować się na projekty domów z katalogu? W naszym państwie największym zainteresowaniem od pewnego czasu cieszą się projekty domów z tak zwanym użytkowym poddaszem, względnie parterowych.

moskitiera

Autor: Oknoplast Sp. z o.o.
Źródło: Oknoplast Sp. z o.o.
Te ostatnie realizuje się łatwiej, ponieważ odchodzi nieodzowność zrealizowania solidnego stropu i schodów. Atutem domów parterowych jest również wygoda użytkowania – w takowym domku łatwiej się poruszać, zwłaszcza ludziom niepełnosprawnym i starszym.

Interesują Cię przeróżnego typu bonusy (https://wibako.pl/products/91_orbitrole)? Jeżeli tak, to wejdź na podaną witrynę i sprawdź, co dla Ciebie opracowaliśmy. Będziesz zadowolony.

Wadą tego typu domów jest stosunkowo ogromna powierzchnia posadzki na gruncie, większe fundamenty a także spora powierzchnia dachu. Problemem jest też duża powierzchnia zabudowy, stąd wielu inwestorów, w szczególności posiadaczy niewielkich parcel, stawia na wariant z użytkowym poddaszem bądź budynek piętrowy. Tego typu domy są często droższe w budowie, co wypływa m.in. z sumptów zrealizowania wspomnianych stropów.

sposób

Autor: Brisbane City Council
Źródło: http://www.flickr.com
Do rozstrzygnięcia pozostaje także kwestia podpiwniczenia. Przed laty był to obligatoryjny fragment domu. W piwnicach umiejscawiano kotłownię, spiżarkę, warsztat majsterkowicza bądź garaż.

W dzisiejszych czasach coraz to więcej inwestorów odchodzi od owego rozwiązania, lokując nadmienione wnętrza na parterze domku, ewentualnie w oddzielnym gospodarczym budynku ewentualnie w garażu umieszczonym na poziomie gruntu.